Türk Telekom Cep Fatura, yanınızda para, banka kartı veya banka kartına ihtiyaç duymadığınız durumlarda alışveriş yapmanızı sağlayabilecek bir Türk Telekom hizmetidir. Cep Fatura, online mağazalarda ve diğer görünen yerlerde kullanılabilir. İşlemler faturalı ya da kullandıkça öde hattınızın faturasına ya da hesap bakiyenize yansıtılabilir.

Türk Telekom Mobil Fatura Açmanın Doğru Yolu Nedir?

Türk Telekom Cep Fatura için ek bir ücret veya abonelik gerekmemektedir. Türk Telekom ile anlaşmalı mağazalardan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmek için öncelikle kullandığınız telefon numarasının hücresel ücret servisinin açık olması gerekmektedir. Telefon numaranızın bu hizmetten yararlanmak için aktif olmaması durumunda, Türk Telekom hücresel ücret servisini aktif hale getirebilirsiniz

 • Telefonunuzdaki mesaj bölümüne girin
 • Metin içeriği“MOBİLODEME KAYDI“5555
 • SMS gönderdikten sonra ücretsiz hizmeti etkinleştirebileceksiniz.

Türk Telekom Mobil Faturalandırma Nasıl Kapatılır?

Artık istemiyorsanız, hücresel şarjla satın almayı bırakırsanız veya belirli sorunlar yaşarsanız, TürkTelekomPocket Servis ücretini kapatmanız gerekebilir Bu da Cep Fatura Kaydında olduğu gibi hızlı bir işlemdir. Yapmanız gereken bu:

 • Telefonunuzdaki mesajları mesaj bölümüne giderek bulabilirsiniz.
 • MOBİLODEME IPTAL” yazarak “5555” kısa mesajını gönderin.
 • Bu kısa mesaj ücretsizdir.
 • Alternatif olarak 444 1 444 Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak da bu işlemi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Kısıtlaması Nedir?

TürkTelekom hücresel tarifesi ile satın alın Ne kadar harcayabileceğiniz konusunda bir kısıtlama vardır. Aylık hücresel ücret kısıtlamaları, faturalı bir hattınız olup olmadığına veya tarifenizin kullandıkça öde olup olmadığına bağlı olarak değişir. Kısıtlamanın değeri, ne sıklıkta ödeme yaptığınıza bağlı olarak değişebilir. Faturalı bir telefon hattında günlük ödeme yapıyorsanız aylık bir limit belirleyebilirsiniz. 400 TL. Kısacası Türk Telekom hücresel ücret limitleri aşağıdaki gibidir;

Cep Ücretlerine Abone Olun Maksimum Kısıtlamalar Aydan Aya
Faturalı Hat 400 TL
Kullandıkça Öde Hattı 500 TL
Yeni Faturalı 50 TL

Aylık Türk Telekom limit bilginizi öğrenmek için telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “MOBILODEME LIMITE“5555” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Kısıtlamasında İyileştirme

Türk Telekom hücresel kısıtlama ücreti iyileştirmesi, hattınıza belirtilen en yüksek aylık elde edilebilir miktarı hızlandırmanın bir yöntemidir. Türk Telekom’un sistemleri, sizi güvenilir bir kişi olarak tanırsa hesabınızı otomatik olarak iyileştirecektir.

Cep telefonunuz yoksa, kısa mesaj gönderemez veya iyileştirme için İsim Merkezi ile iletişime geçemezsiniz. Zamanında ödeme yapın ve sistemin geliştiğini göreceksiniz.

Türk Telekom Cepten Ücret Sözleşmeli Üye İşyerleri

TürkTelekomCepÜcreti seçeneğinden yararlanabilmeniz için mağaza açmanız gereken yerin Türk Telekom ile anlaşmalı bir ofis olması gerekmektedir. Dükkanınızı sınırlarınız içinde istediğiniz yere kurmayı tercih edebilirsiniz. Başlıca Türk Telekom cepten ücret anlaşmalı işyerleri aşağıdaki gibidir;

 • Fb
 • Peak Video Oyunları
 • Riot Video Oyunları
 • Buhar
 • IOS Uygulama Satıcısı
 • Knight On-line
 • sahibinden.com
 • Badoo
 • Tanışmak ve Eğlenmek.

Mobil Ödeme ile Türk Telekom Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Banka kredilerinizin, banka kartlarınızın ödemelerini geciktirmiş veya mali zorluklar nedeniyle geri ödeyememiş olabilirsiniz. Bankanızdan periyodik olarak mor kalemler almış ve ihtiyacınız olan paraya erişmenizi engellemiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda para almak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz. Türk Telekom Kredito ile acil finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aşağıda sıralanan standartlar ile acil para ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

 • on iki ay ve üzeri Türk Telekom faturalı hatsahibi olmak,
 • Faturalarınızı birden fazla kez ödüyor olabilirsiniz.

Size en yakın Türk Telekom Bayisi’ne uğrayarak 5.000 TL ile 8.00 TL arasında kredinizi alabilir, Cep Fatura Servisi’ni kullanarak kredi puanınıza göre borcunuzu 12 aya varan taksitlerle ödeyebilirsiniz. Taksit tutarlarınız faturanızda gösterilecektir.

Türk Telekom Cep Ücreti Para Dönüşümü

Nakit kullanmak istediğinizde Nakit Dönüşüm’e ek olarak Türk Telekom Kredi puanı kullanmanız gerekir. Para kazan ma, Türk Telekom’da sahip olduğunuz ve kullanabildiğiniz kredi puanınız ile araç satın alarak ve anında tanıtımını yaparak elde ettiğiniz kazanca verilen son tanımdır.

Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapan biriyseniz, Türk Telekom’da biriken kredi puanınızla bir cep telefonu satın almalısınız. Muhtemelen faturanızda cep telefonu ücretinin tamamını ödemeniz istenecektir. Kabul ederseniz, telefonu teslim alabilirsiniz. Satın aldığınız telefonu satan bayiye size bu telefonu göstermem lazım diyerek ibraz edebilirsiniz Cihazınızı paraya çevirmiş olmalısınız.

Telefonunuzu yeniden tanıtmaya karar verirseniz, değerinin düşmüş olabileceğini bilmelisiniz. Bir cep telefonunu 3.000 Tl ‘ye satın almanız gerekebilir Ürünün yeniden tanıtımını yapmak da önemlidir. Sizden %10 ile %20 arasında bir ücret alınabilir. Kısacası ortalama 2.500Tl’ye tanıtacağınız ahizeden buücret hattınızda 3.000 Tl gibi bir tutar olarak görünebilir. Daha detaylı bilgi için Türk Telekom cihaz ve Vodafone puan sorgulama yazılarımıza gidebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ücret Çerçeve Sözleşmesi nedir?

Türk Telekom Hücresel Ücret Çerçeve Sözleşmesi, hücresel ücret seçeneğini kullanan müşteriler için hazırlanmış, alıcının ve Türk Telekom’un haklarını içeren bir sözleşmedir. Sözleşmede, hücresel ücret ile yaptığınız alışverişleri güvence altına alan maddelerin yanı sıra, Türk Telekom’un bu alışverişler karşılığında belirli ücretler talep etmesine olanak sağlayan maddeler de yer alır.

Örnek olarak: 1 ay içinde en az 1 kez hücresel tarife seçeneğini kullanarak alışveriş yaparsanız, Türk Telekom sizden ayrıca ayda 1 kez olmak üzere 2 TL işlem ücreti alacaktır. Bir ay içinde hiç hücresel satın alma yapmadıysanız bu ücret alınmayacaktır.

Türk Telekom Hücre Ücretleri Çerçeve Sözleşmesinin İptali

Hücresel hizmeti kullanmaya devam ettiğiniz sürece Çerçeve Sözleşme geçerliliğini koruyacaktır. Bunun nedeni, bir hücresel ücret tahsil edildiğinde etkinleştirilmesidir. Hücresel ücret çerçeve sözleşmesini Türk Telekom SMS aracılığıyla iptal etmek isterseniz, Hücresel Ücret Sağlayıcılarını kapatmanız önerilir. Bu işlem aşağıdaki yollarla yapılabilir:

 • MOBİLODEME IPTAL” yazarak“5555“e bir metin gönderin. Bu metin için ödeme yapmayacaksınız.

Türk Telekom Mobil Ücretleri Nasıl İade Edilir?

Türk Telekom hücresel tarife sağlayıcıları aracılığıyla yaptığınız perakende veya çevrimiçi alışverişlerinizden memnun kalmazsanız veya iade etmeniz gerekirse, ödediğiniz paranın iadesini talep etme tekniğidir.

Genel olarak, tüm ürünler için para iadesine izin verilmez. Örneğin bir Facebook oyununda “Altın” satın aldıysanız para iadesi alamazsınız. Cell Fee kullanmadan önce alışveriş yapacağınız firmanın sözleşmesini okumalısınız. Sözleşmenizde bir iade politikası varsa ve şartları karşılayabiliyorsanız platformla iletişime geçin.

Türk Telekom Cep Fatura Kullanılamıyor Hatası Yanıt

Türk Telekom ile anlaşması olmayan bir noktadan alım yapıyorsanız veya hattınız hücresel servise açık değilse hücresel servis kullanılamıyor hatası alırsınız. Sorunu çözmek için:

 • Üye perakendecileri test edebilirsiniz.
 • Hücre Şarj Hizmeti muhtemelen mevcuttur.

PocketWallet: Faydaları Nelerdir? Para mı?

Paraya ihtiyacınız olduğunda veya cüzdanınızı evde unuttuğunuzda, cep telefonu ücretli servis sağlayıcılarına başvuracaksınız. Hücresel geçiş ücreti hizmetinden ne gibi avantajlar elde edebilirsiniz?

 • Hücre Ücreti, alışverişleriniz için bir sonraki fatura döneminde ödeme yapmanızı sağlar.
 • Paranızı ihtiyacınız olmadığında kullanın.
 • Bu kart, yeterli limiti olmayan banka kartlarının yerine kullanılabilir.
 • Kart bilgilerinizi girmek zorunda kalmadan hızlı işlem yapabilirsiniz.

Recommended Articles