Vodafone telefonunuzda oturum açmak için kullanılan PIN kodunu ve PUK kodunu unutursanız, SIM kartınızın bloke olması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İçeriğimiz, Vodafone’un PUK ve PIN kodu nedir ve nasıl bulunur gibi soruları yanıtlayacaktır. Makalemiz, PIN kodunun nerede bulunabileceği ve PUK kodunda kaç hane olduğu gibi soruların yanıtlarını vermektedir.

Vodafone PIN kodu nedir ve nasıl alınır?

Vodafone PIN kodu, hattınızı telefonunuzda etkinleştirmek için kullanabileceğiniz dört basamaklı bir koddur. SIM kartınızla birlikte gelir. Ayarlar menüsünden PIN kodunuzu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlarına göre, makineyi her açtığınızda PIN kodunu isteyebilirsiniz. Bu güvenliği artıracaktır.

Vodafone PIN 2 ve PIN 1 kodu arasındaki fark nedir?

PIN 1 kodları ile PIN 2 kodları arasındaki karışıklık, Vodafone PIN kodlarını kullanırken yapılan en yaygın hatalardan biridir. Herkesin bildiği ve büyük olasılıkla kullandığı kod olan PIN 1, telefona giriş yaparken kullanılır. PIN 2 ise telefondaki bazı ayarları değiştirmek için kullanılır. PIN 1’i unutursanız, PUK 1’e ihtiyacınız olacaktır. PIN 2’yi unutursanız, PUK 2’ye ihtiyacınız olacaktır.

Vodafone’da PIN kodu nasıl kaldırılır ve değiştirilir

PIN kodları eskiden SIM kartlar için yaygın bir güvenlik önlemiydi. Ancak PIN kodları, özellikle akıllı telefonların yaygın olarak kullanıldığı bölgelerde o kadar yaygın değildir. Telefonu her kullandığınızda PIN kodlarını girmek istemiyorsanız Vodafone PIN kodunuzu kolayca değiştirebilirsiniz.

Ayarlar menüsüne giriş yaparak PIN kodunuzu değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. PIN kodu seçeneğini Ayarlar’da bulabilirsiniz. Kodu son bir kez girerek PIN kodunu değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Kodu unuttuğunuzda artık değiştirilemez veya kaldırılamaz.

PIN kodunuzu unuttuysanız, PUK kodunu bilmeniz gerekecektir. PIN kodunuzu üç kez yanlış girerseniz, PUK kodu görünecektir. Eğer 10 kez hata yapar ve yanlış kod girerseniz, kısa süreli engelleme kalıcı hale gelecektir. SIM kartınız kullanılamaz hale gelebilir.

Huawei, Samsung Xiaomi, Vodafone gibi iPhone ve Android telefonlarda PIN kodlarının kaldırılması daha mantıklı bir deneyim olabilir çünkü bu telefonların hepsinin kendi şifre sistemleri vardır. Vodafone, aşağıdaki kodu girerek PIN 1 veya PIN 2’yi değiştirmenize izin verir. Telefonunuzun ekranına aşağıdaki verileri girin:

 • PIN 1 kod değişikliği: **04*eski pin*yeni pin-yeni pin#
 • PIN 2 kod değişikliği: **042* eski pin2-yeni pin2-yeni pin2# tuşlarına basın

Vodafone PIN kodumu mu unuttum?

Vodafone PIN kodunuzu unuttuysanız endişelenmenize gerek olmayabilir. Vodafone, PIN 1, PIN 2 ve diğer kodların engelini kaldırmak için bir dizi mantıklı yol sunar. Vodafone, aşağıdaki girişi girerek PIN kodunuzun kilidini açmanıza izin verir:

 • PIN 1 engelini kaldırın: **05**PUK 1*yeni PIN*yeni PIN#
 • PIN 2 engelini kaldırın: **052*PUK 2-yeni PIN2*yeni PIN2#

Burada PIN kilidini açmak için bir PUK girmeniz gerektiğini görebilirsiniz. PIN kodunu üç kez yanlış girerseniz, PUK PIN engelini kaldıracaktır. PUK kodu art arda 10 kez yanlış girilirse, engelleme muhtemelen kalıcı olacaktır ve SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecektir.

PIN kodunuzu kurtarmanın tek yolu PUK koduna bakmaktır. PUK, SIM kartınızın arka yüzünde, PIN ile aynı yerde basılıdır. Vodafone On-line İşlemler, PUK kodunuzun yanlış olup olmadığını öğrenmenin iyi bir yoludur. İnternette Vodafone PIN Kodu Kırma veya PIN Kodu Kırma Şifresi olarak dolaşan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

PIN veya PUK kodunu size yalnızca operatörünüz verebilir. Bunlar kamuya açık veriler değildir ve başka hiçbir yerde elde edilemez. Birçok kişi Vodafone PIN kodunu unuttuğunu ve bulmak istediğini söyleyecektir.

Vodafone PUK Kodu Nasıl Alınır

Vodafone PUK, SIM kartı açıp telefona girdiğimizde PIN koduna erişemediğimiz durumda talep ettiğimiz bir güvenlik kodudur. Vodafone PUK öğrenirken PUK Kodunda kaç hane var ve PUK Kodu nasıl açılır gibi sorular kafanızı karıştırabilir. Birçok kişi size PUK’un nerede yazdığını veya nasıl bulunacağını soracaktır. Vodafone müşterileri için PIN’ler ve PUK kodları hakkında garip ve bilinmeyen soruları araştırdık.

Vodafone PIN kodu ile PUK kodu arasındaki fark nedir?

SIM kartınızın kilidini açmak ve telefonunuzu etkinleştirmek için 4 basamaklı bir PIN kodu kullanılabilir. Ayarlardan PIN kodunuzu değiştirebilirsiniz. PIN kodunu uzun süre kullanmadıysanız bazı durumlarda PIN kodu unutulabilir. SIM kart bloke edilmişse cep telefonunuzda “SIM kart kilitli” veya “SIM kart kilitli” uyarısı alırsınız. PIN kilitliyse, size verilen PUK’u girmeniz istenecektir.

PIN kodu üç kez yanlış girilirse kart bloke olur. PUK 1 gereklidir. 8 hane uzunluğundaki PUK 1, girilmesi gereken numaradır. PUK’u anlamak ve doğru girmek önemlidir. PIN kodunun aksine, PUK kodunu 10 kez yanlış girerseniz SIM kartınız bloke olabilir. SIM kartınızı değiştirmeniz gerekecektir ve ek ücret ödemeniz gerekebilir.

 • PIN ve PUK’a ek olarak, PIN 2 (ve PUK 2) için de kodlar vardır
 • PIN 2, tıpkı PIN 1 gibi dört basamaklıdır. Telefondaki belirli seçeneklerin kilidini açmak için kullanılır.
 • PIN 2’yi bir satırda üç kez yanlış girerseniz, SIM kartınız bloke olabilir.
 • Bunun için 8 haneli PUK2 kodunu girmeniz gerekecektir.
 • PUK 2 art arda 10’dan fazla kez yanlış girilirse PIN 2 bloke olabilir.
 • SIM kart tamamen bloke değil, değiştirilmesi gerekmiyor.

Vodafone PUK Kodumun bana öğretilmesini nasıl sağlarım?

Vodafone telefon PIN kodunuzu üç kez yanlış girdiyseniz, PUK kodunuzu öğrenmek akıllıca olabilir. “PUK Kodumu öğrenemiyorum” diyen birçok kişi gibiyseniz PUK kodunuzu nasıl öğreneceğinize bakalım.

 • Bu işlemi Vodafone Yanımda On-line İşlemler web sayfasından yapmak için Vodafone web sitesine giriş yapın.
 • Kullanıcı adınızı veya şifrenizi girin.
 • Sağ üst köşedeki tüketici simgesine tıklayarak Ayarlarım’a giriş yapın. Ardından, göz atmak için “Hat Ayarlarım “a tıklayın.
 • Hat Ayarlarım sayfası size PUK kodunuzu gösterecektir.
 • S kodu ile 7000’e SMS göndererek şifrenizi alabilirsiniz.

Vodafone Uygulaması ayrıca PUK kodunuzu bulmanızı sağlar. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Uygulamayı açın ve ardından Ayarlarım sayfasına gidin.
 • Vodafone PUK kodunu “Hat Ayarlarım” sekmesinde bulabilirsiniz.

Kendi telefonunuzdan giremediğiniz Vodafone PUK Kodunu bulmak için şimdi başka bir telefondan 7000’i tuşlayabilirsiniz.

Vodafone PUK Kodu Bloke Edildi Hatası

Vodafone müşterilerinin PUK Kodu söz konusu olduğunda yaptığı en yaygın hata, PUK Engel Kaldırma İşlemi sırasında SIM’i engellemektir. Vodafone PUK Kodunuz ile ilgili bir hata yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda kodu öğrenmek için yukarıda listelenen yöntemleri kullanabilirsiniz.

Vodafone kodunu 10 kez yanlış girdiğinizi iddia ederseniz SIM blokajı ile karşı karşıya kalırsınız. Vodafone bayileri Vodafone PUK kodunuzun blokesini kaldırabilir. Vodafone PUK Kodunuzu giremediğinizi veya PUK kodlarını okuyabilen iletişim kanallarından hizmet alamadığınızı söylemeniz normaldir.

Çok önemli bir bilgi olduğu için PUK kodunun tüm kanallarda yayınlanması pek olası değildir. Örneğin bir PUK bloğunuz varsa. PUK kodunu 10 kez yanlış girdiyseniz yeni bir SIM kart satın almalısınız.

Recommended Articles