Netflix’in en iyi korku ve gerilim filmleri 2023’te standart olacak. Öneriler, çözümler, ruhlar dünyası ve paranormal olaylar için Netflix filmlerine yer verilecek. Netflix’teki +16 ve +18 en iyi korku-gerilim filmlerinin yanı sıra akşamları keyifle izleyebileceğiniz güncel içerikleri ele alacağız.

Netflix, en popüler ve izlenenler de dahil olmak üzere aşağıda listelenen tüm filmlere sahiptir. Netflix’in arama işlevi, aradığınız film için kimliğe göre arama yapmanıza olanak tanır. Listede olmayan ama görmek istediğiniz filmleri yorum bırakarak bize bildirebilirsiniz. Aşağıda 2023’ün en iyi Netflix gerilim ve korku filmleri yer almaktadır.

 • Dikkatinizi Verin
 • Lanetli Üzüm Bağları
 • Mirage
 • Yok Oluş
 • Annabelle
 • Havari
 • Arınma Gecesi
 • Tavuk Tarlası
 • Nefes alma
 • Hush
 • Jane Doe’nun Otopsisi
 • The Shallows
 • Kargo
 • Faydasız Soyun Günü
 • Gerald’s Rekreasyon
 • Tau
 • Golem

Dikkat Etmeyin

 • IMBD Sıralaması 6.1
 • Google Beğenileri: 88
 • Film Uzunluğu 1 saat 38 Dakika

angel Gómez Hernández, 2020 yazında orijinal adı Do not Pay attention olan İspanyol filmi Do not Pay attention’ı yazdı ve yönetti. Filmin konusu tek bir ailenin yaşamı etrafında dönüyor. Olay örgüsü bir ailenin hayatı etrafında dönüyor.

Ailenin 9 yaşındaki oğlu Eric, tadilat sırasında çok garip davranışlar sergiler. Eric bu olayların sonucunda ölür. Cesedi öbür dünyaya gitmiş olsa da Eric’in ruhu hala Eric’in evine musallat olmaktadır. Film, bu hayaletin varlığını kanıtlamak için yapılan bilimsel analizler çerçevesinde ilerliyor.

Lanetli Üzüm Bağları

 • Google Beğen Paylaş: 55
 • Süre 1 saat 33 dakika

Netflix yapımı korku filmi Lanetli Bağlar’ın konusu, rutin bir hayat yaşayan bir kızın İtalya’daki nişanlısının annesinin yanına gitmek istemesiyle değişen durumlar bağlamında doğuyor. Çocuğuyla birlikte çıktığı yolculukta, onu kaçırmak isteyen lanetli bir çeteye karşı savaşmak zorunda kalır.

Mirage

2018 yapımı Netflix filmi, bilim kurgu filmlerinin yanı sıra korku-gerilim türünde de yerini alıyor. Hikâye, küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak için zamanda 25 yıl geriye giden bir kahramanın etrafında dönüyor. Ancak verdiği örnek, kızını kaybetmesine neden oluyor. Kahramanımızın kızını kurtarmak için çıktığı yolculuk anlatılıyor.

Filmde Profesör Mirage ana karakterdir. Bu, La Casa de Papel’in hayranlarının favorisidir. Film, birçok La Casa de Papel destekçisinin olay örgüsünün ötesine bakmasını sağladı. Bu, filme genel bir bakış elde etmek için harika bir yoldur. IMDB, siteyi 7.4 olarak derecelendirdi ve Google derecelendirmesi% 92Bu, herkesin görmesi gereken filmlerden biri.

Yok Oluş

Annihilation, Natalie Portman’ın oynadığı bir başka 2018 Netflix korku filmi. Kendisi tanınmış bir oyuncu. Bu bilim kurgu korku filminin hikayesi, Natalie Portman’ın gizemli bir bölgede kaybolan bir biyolog olan kocasını aramasını anlatıyor. Film IMDB’de 6.8 puana sahipGoogleSıralaması %77 Bu filme göz atın.

Annabelle

IMDB Puanı 5,4 Google Sıralaması %77 olan Netflix yapımı Annebelle, bir kocanın koleksiyoncu olan karısına ne kadar tehlikeli olacağının farkında olmadan eski bir oyuncak bebek vermesini anlatıyor. Bu film, Korku Seansı gibi korku dolu, sadece birkaç not daha düşük.

Havari

2018 yapımı Netflix filmi Apostle, gizemli gruplar, tarikatlar ve ritüellerle ilgili filmlerden hoşlananlar için mükemmel bir film. Google ‘lı bir korku filminin konusu IMDB’de 6.3 ve %72 puan alıyor. Küçük kız kardeşini gizli bir tarikattan kurtarmaya çalışan bir ağabeyin hayatını takip ediyor.

Arınma Gecesi – Arınma Gecesi

Birçok filme konu olan Arınma Gecesi, Amerika’nın her yıl 12 saatlik bir süre boyunca tüm suçları serbest bırakarak suçu azaltma arzusunu konu alıyor. Bu süre zarfında adam öldürme ya da hırsızlık, tecavüz ve işkence, haneye tecavüz gibi suçlar serbest bırakılır. Sokaklar isteyen herkese açık. Netflix’in filmi bu katilleri, paralı askerleri ve diğer katilleri ortadan kaldırmak isteyen bir grubun hikayesini anlatıyor. Ayrıca federal hükümetin yoksulları öldürmek için paralı askerleri nasıl gizlice kiraladığını da gösteriyor.

Tavuk Tarlası

Hikaye Josh Malerman tarafından yazılan 2014 tarihli romana dayanıyor. Doğaüstü yaratıklardan kaçmaya çalışan bir anne ve kızı anlatıyor. Kaçış süresince gözlerini açık tutmaları gerekiyor ve film izleyiciye gerilimi gerçekten hissettiriyor.

İçinize Çekmeyin – Nefesinizi Koruyun

Don’t Breathe, bir eve giren ve ev sahibinin çok tehlikeli bir kişiliğe sahip kör bir adam olduğunu keşfeden bir grubun hikayesini anlatıyor. Çok iyi işlenmiş olan konu, seyircide psikolojik bir gerilim yaratıyor.

Hush

IMDB puanı 6.6 olan bu filmde, sağır olan ve serbest yazar olarak çalışan bir kadın, dizüstü bilgisayarında çalışırken bir metin mesajı açar ve birinin onu dışarıda filme aldığını fark eder. Dışarı çıktığında maskeli bir suikastçının evine girmeye çalıştığını fark eder. Aşırı kazancım sorunlarımın başlangıcı.

Jane Doe Ölümden Sonra

Küçük bir kasabada, ikisi de aynı adli tıp ekibinin üyesi olan bir baba ve oğul birlikte yaşamaktadır. Sonunda kasabada bir ceset bulurlar ve otopsiye başlarlar. Ancak ceset gizemli ve korkunç yaralarla kaplıdır. Film, bir gizemi çözmeye çalışan bir baba-oğul ekibinin hikayesini anlatıyor. IMDB puanı 6.8’dir.

The Shallows

2016 yapımı film, bir köpekbalığı saldırısı ve takip hikayesini anlatan bir korku Netflix filmidir. Hikaye kıyıda bir kayanın yanında mahsur kalmayı konu alıyor. Blake Vigorous bu filmde başrolü oynuyor, hepimizin diğer filmlerden aşina olduğu bir isim.

Kargo

Mart’in Freeman, Sherlock’un başrol oyuncularından biridir. Bir salgının ardından kızını emanet edebileceği bir kişi arayışına girer. Yeni bakıcı arayışı Avustralya çalılıklarında devam eder ve stres seviyeleri yükselmeye başlar. Filmin IMDB puanı 6.3 ile normalin biraz üzerinde.

Yararsız Soyun Günü

Tüm dünyayı yok etmek isteyen zombi benzeri bir yaratık ve onu durdurmak için bölge sakinleri arasında yaşanan rekabeti konu alan film IMDB’de 3,4 puan aldı. Bazı izleyiciler filmden keyif aldıklarını söylediler.

Gerald’s Rekreasyon

StephenKing in romanından uyarlanan filmin konusu, eğlenmek için göl kenarındaki bir eve giden bir çiftin, Gerald’ın çeşitli fanteziler için Jessie’yi yatağa kelepçelemesi ve Gerald’ın bir kazada ölmesi etrafında dönüyor. Jessie yatağa kelepçelendiği sırada evde başka birinin daha olduğunu fark eder. Gerilim başlar.

Tau

2018 yapımı bir başka film, bir bilim insanı tarafından denek olarak kullanılmak üzere kaçırılan genç bir kızın yüksek teknolojili bir hapishaneden kaçışını anlatıyor.

Golem

Tarihin en korkunç rüyası olan veba tüm şehre yayılır. Ardından, kısır bir kadın çamurdan bir bebek yaratır ve onu düşmanlarına karşı savaşmak için kullanır.

Netflix’teki en iyi 15 korku ve gerilim filmini listeledik. Zevkinize uygun filmleri bulmak için Netflix’in en popüler koleksiyonuna da göz atabilirsiniz.

Recommended Articles