En iyi Netflix lezbiyen temalı dizi ve filmlerden birini izlemek için öneriler! 2023 yılında, çoğunlukla IMDb ve Google sıralamalarına dayanan yaygın olarak seçilen derecelendirmeden önce hızlı bir veri olarak; lezbiyen, kadınlara karşı cinsel veya duygusal çekim hisseden bir bayan olarak özetlenir.

Onlar LGBTIQ+ mahallesinin üyeleridir. Bu kısaltma (Lezbiyen, Homoseksüel, Biseksüel, Transgender, İnterseksüel ve Queer) anlamına gelmektedir. Bu harflerin her birinin kişisel tanımını simgeleyen kendi kişisel bayrağı vardır.

En iyi Netflix dizi ve film önerisi, tavsiye yazısı AB bölgesinde yaşayan bir takipçimiz tarafından yazıldı.

Web üzerinde LGBT grubuna mensup kişilerin düşünce yapısını spesifikleştirebilmek ve bu düşünce yapısına sahip kişilere izleyebilecekleri iyi filmler ve diziler sunabilmek adına başta lezbiyenlere yönelik Netflix olmak üzere web üzerinde her geçen gün bambaşka yapımlar yer almaktadır. Bu yazımızda sizlerle Netflix’te yayınlanabilecek lezbiyen temalı dizi ve filmleri ve Netflix’te asla yayınlanmayacak olanları tavsiye fonksiyonları için paylaşacağız. İşte 2023 yılında tercih edilen ve en iyi lezbiyen temalı film ve diziler;

Hisler

The Feels, Jenée LaMarque tarafından yazılan ve yönetilen 2017 yapımı bir Netflix filmidir. Andi ve Lu’nun yaklaşan düğünlerini kutlamak için lezbiyen bekârlığa veda gezisine çıkan bir grup arkadaş hakkında bir doğaçlama komedi. Lu, çevresindeki herkese alkol tüketmenin ve bunun hiçbir zaman tam olarak farkında olmamasının bir sonucu olarak hiç orgazm olmadığını itiraf eder.

Bekârlığa veda partisinin tadını çıkarmak için çıkılan eğlenceli bir hafta sonu gezisi plana göre gitmez ve işler rayından çıkar. Bu durum herkesin inanç, aşk ve ilk orgazmları gibi konular üzerinde düşünmesine ve kafa yormasına neden olur. Filmin gelişmeleri bu fikirler üzerine kuruludur.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,1 %73

Ördek Tereyağı

Miguel Arteta’nın yönettiği ve Mel Eslyn’in yapımcılığını üstlendiği bir Netflix yapımı. Film, arkadaşlıklarında ve bazı duygusal ve cinsel ilişkilerinde gördükleri sahtekârlık ve ikiyüzlülükten bıkmış ve usanmış 2 kadın hakkında.

Zevk, coşku ve yakınlık gibi kavramları yeniden düşünmeleri ve sorgulamaları, aralarında yakınlık ve her saat yeniden yaşayabilecekleri cinsel deneyimler yaratmak için her türlü çözümü araştırmaları gerekir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
5,3 %64

The Half Of It (If You Solely Knew)

Alice Wu’nun yönettiği LGBTİ+ filmi The Half Of It, arkadaşının hoşlandığı kadını etkilemesine ve elde etmesine yardımcı olmaya çalışan, ancak onun da aynı kişiden hoşlandığını fark eden genç bir kadının hikâyesini anlatıyor. Netflix’te en çok izlenenler arasında.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %97

Elisa Y Marcela

Isabel Coixet’in yönettiği bu Netflix lezbiyen filmi, İspanya’da ilk eşcinsel evliliği yapan Elisa ve Marcela’nın hayatlarını konu alıyor. Marcela Gracia Ibeas, fakültenin ilk gününde Elisa Sanchez Loriga ile tanışır. İkili kısa sürede birbirlerini kollamaya başlar ve aralarında detaylı bir bağ oluşur. Zamanla bu bağ arkadaşlığın ötesine geçer ve ikisi arasındaki bağ üniversitede çok farklı bir şekilde ortaya çıkar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,5 %94

Gerçekten İyi Hisset

Netflix’in sevilen lezbiyen dizisi Really Feel Good’un özeti; Yeni hedeflerle yepyeni bir hayata yelken açan Mae, hayatının 2. baharında George adında bir kadınla tanışır. Heteroseksüel George ve Mae birbirlerini gördükleri anda aşık olurlar. Fantastik bir ilişkinin kapılarını aralayan Mae ve George mutluluklarının baharındadırlar ancak geçmişte yaptıkları hatalar peşlerini bırakmaz ve sürekli bunlarla yüzleşmek zorunda kalırlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,5 %91

Tepedeki Hayalet Ev

Fotoğraf çekme teması üzerine, bazı sahnelerinde lezbiyen ilişkilerin de yer aldığı özgün bir Netflix dizisi. Korku – Drama olarak da kategorize edilebilecek bu dizi kesinlikle bir roman uyarlaması. Dizi aklınıza geleneksel bir “perili ev” hikayesini getirmesin. yedi kişilik geniş bir aile grubunu ve yaz sezonu başında taşındıkları evlerinde yaşanan gizemli olayları konu alıyor. Dizinin içeriği, sahneleri ve entrikası gerçekten takdire şayan. Ruhlar dünyası modelinde korku ve üst bölümlerdeki lezbiyen sahnelerden hoşlanan birçok kişi için bu dizi gerçekten faydalı.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,6 %95

The Haunting BLY Malikânesi

BLY Manor Netflix dizisi, genellikle The Haunting’in devamı olarak bilinir: House on the Hill’in devamı olarak bilinen dizi, yine ruhlar dünyasında geçen bir korku modeli ve üst bölümlerinde lezbiyen sahnelere yer veriyor. Yayınlandığı günden bu yana ilk 10’a girmeyi başaran dizi, 1980’lerin İngiltere’sinde bir malikanede geçen hikayelere dayanıyor.

Yeğenleri öldükten sonra amcaları onlara bakması için bir dadı arar. Henüz 6 aylık olan bu dadı, Londra’da yeni bir reklam görünce başvuruyor ve işe alınıp malikaneye yerleştirilse de malikanede yaşadıkları tedirginlik ve bahçıvanla olan ilişkileri dizinin en sürükleyici kısmını oluşturuyor.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,4 %88

Orange is The New Black

Belki de son yılların en yaygın Netflix lezbiyen temalı dizilerinden biri. Uyuşturucu ticareti yapan genç bir kadın, ticareti sırasında polisten kaçmasına yardım etmek isteyen başka bir genç kızla yakalanır ve hapse gönderilir. İkisinin aynı hapishanede olması ve birlikte yaşadıkları olaylar ilişkilerine eşsiz bir tat katıyor ve güzel duyguları tetikliyor. Her türlü varyasyonu ile bu Netflix lezbiyen dizisi herkes tarafından çok sevildi.

IMDb Google Ücreti Seviyor
8,3 %95

Mavi En Sıcak Renktir

Altın Palmiye ödüllü bu Netflix lezbiyen filmi, gösterime girdiği günden bu yana ününü korumayı başardı. Adele adında Fransız bir genç, bir barda Emma adında genç bir kadınla tanışır ve ona aşık olur. Mavi En Sıcak Renktir, bu ikili arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Bir çizgi roman e-kitabından uyarlanan bu film, izleyicilerini fazlasıyla tatmin etmeyi başardı.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,7 %85

Ama ben bir amigo kızım

Liseli bir kadının hayat hikayesini anlatıyor. Filmin adından da anlayabileceğiniz gibi kendisi bir amigo kızdır. Takımdaki kadınlara olan merakı ve ailesinin bunu fark etmesi üzerine terapi için bir terapiste yönlendiriliyor. Cinselliğin yanı sıra komedi de içeren bu Netflix filminde hem kıs kıs gülebilir hem de düşünceli dakikalar geçirebilirsiniz.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,7 %91

Carol

Carol, tüm zamanların en iyi lezbiyen filmlerinden biri olarak bilinir. Orta yaşlı bir kız olan Carol, Amerika’da neşeli ve imrenilecek bir hayat yaşıyordu. Evliydi ama mutsuz bir evliliği vardı. Kocasından boşanmak ve kızının velayetini almak için çok çalışıyordu. Bankacı olan genç bir kızla tanıştığında, bu onun için birçok şeyin başlangıcı oldu. İki kadın birlikte uzun bir araba yolculuğuna çıkarlar ve yolculuk sırasında aşk dışında yaşayabilecekleri maceralar filme harika bir hayat verir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,2 %88

Durum

Sundance Film Yarışması’nda İzleyici Ödülü kazanan bu lezbiyen filmi, 16 yaşında hayatlarının baharında olan iki kadın arasındaki gizemli ilişkiye odaklanıyor. Kadınlardan birinin ağabeyi ilişkiyi öğrendiğinde, duruma bakış açıları oldukça sürükleyici.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,9 %78

İtaatsizlik

Disobedience filminin konusu – Disobedience lezbiyen filmini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz: New York’ta oldukça tuhaf bir hayat süren Ronit, babasının ölümünden sonra hissettiği yalnızlık nedeniyle Londra’ya dönmeye karar verir. Şimdiye kadar çok yakın bir ikili olan kız arkadaşı ile Londra’da bir kez daha karşılaşmaları, kimliklerini yeniden gözden geçirmelerini tetikleyecektir.

IMDb Google Ücreti Seviyor
6,6 %85

Şeker Telaşı

Sugar Rush, 2 sezon ve 24 bölümden oluşan bir Netflix lezbiyen dizisidir. Kim adında genç bir kadın, gey mahallesinin başkenti sayılan İngiltere’nin Brighton şehrine gider. Burada, duyguları arkadaşlığın ötesine geçen ve kendisine aşık olan 15 yaşındaki Sugar ile özenli bir arkadaşlık kurar. Bir fakülte kutlamasında, uyuşturucunun etkisi altında ilk öpücüklerini verirler ve ilişkileri başlar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,9 %90

Rol Yapmak

iki genç lezbiyen kadın ve onların ilişkileri hakkında. Bu kadınlar okulda son derece popülerdir ve birbirleriyle sürekli rekabet halindedirler. Okulun gözdesi olma çabaları sürerken, bir kutlama olayların seyrini değiştirir. Onlar sözde sevgililerine durumun böyle olmadığını anlatmaya çalışırken, birilerinin aşk ve kıskançlık duyguları tavan yapar.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

Dudak Servisi – Ruj Lezbiyenleri

İskoçya ülkesinde yaşayan bir grup lezbiyen kadının hayatını konu alıyor. Kendilerine Lipstick lezbiyenleri adını veren bu kadın grubunun yolculuğu 2 sezonda 12 bölüm sürmüştür. Bir fotoğrafçı ile çocukluğundan beri aşık olan bir arkadaşı arasında başlayan bağ, şehrin dört bir yanında yaşayan lezbiyenlerden oluşan bir mahalleye dönüşüyor.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %90

L İfade

Lezbiyen kadınların yaşamlarını ve hayatlarını tasvir etmek için yapılmış birçok eserden belki de en göze çarpanıdır. Gerçekten nüfuzlu, otoriter lezbiyen bir iş kadını ve onun gibi 6 lezbiyen kadının maceralarını anlatıyor. Dizide evli bir çift bebek bakıcısı ararken, bu gruptaki birçok lezbiyenden birini sırf lezbiyen olduğu için tercih etmeyip baskı yapması dizinin gidişatını belirliyor. Bir diğer dikkat çekici unsur ise toplamda 5 sezon ve 70 bölümden oluşan dizinin isimlerinin her birinin “L” harfi ile başlaması.

IMDb Google Ücreti Seviyor
7,6 %92

Evsiz Kadın

İnsanların cinsel gücünü emerek yaşayan doğaüstü bir yaratık olan Bo, ailesiyle birlikte geleneksel bir insan gibi büyümüştür. Erkek arkadaşıyla seks yaptığında ve o öldüğünde, ilk ilişkisi nedeniyle kendisinde bir sorun olduğunu ve Fae olarak bilinen efsanevi bir yaratığın soyundan geldiğini fark etti. O günden sonra her şey yerli yerine oturdu.

IMDb Google Beğeni Ücreti
7,7 %90

Kadifeyi Yıkmak

Temel olarak Sarah Waters’ın aynı adlı kitabına dayanıyor. Başrollerini Rachel Stirling ve Keeley Hawes’in paylaştığı lezbiyen drama Tipping The Velvet, toplamda üç bölümden oluşmasına rağmen izleyicisinde derin bir etki bırakıyor. Nan Astley dizinin ana karakteri ve o dönemdeki aşırı tepkilere rağmen İngiltere’de yaşamaya çalışan bir lezbiyeni canlandırıyor. Tepkilere dayanamayan tiyatro oyuncusu, aşık olduğu kadını da yanına alarak İngiltere’ye gitmek üzere şehri terk ediyor. Ancak aşağıda sıralanan gelişmeler hiçbir şekilde hayal ettikleri gibi değildir.

IMDb Google Beğeni Ücreti
8,9 %89

The Fosters – Şu anda

The Fosters lezbiyen dizisi 4 sezon ve 99 bölüm sürdü. Tamamen farklı 20 yarışmaya aday gösterildi ve 7 ödül kazandı. Bu mükemmel dizi, lezbiyen bir çiftin ve onların organik çocuklarının hayat hikayesini takip ediyor. Birçok {çiftten} biri polis memuru, diğeri ise bir eğitimcidir. Çocukları ve meslekleri ile ilgili deneyimleri oldukça sürükleyici.

IMDb Google Beğenme Ücreti
8,0 %94

Hiçbir Yerin Güneyi

South of Nowhere bir Amerikan gençlik draması ve lezbiyen drama dizisidir. Ohio’dan Los Angeles’a taşınan bir ailenin hayatını konu alır. Çocuklarını okumaları için gönderdikleri devlet üniversitesinde ailenin yaşadıkları, kendilerinin bile sıra dışı bulduğu tuhaflıklarla doludur. Üç kızdan biri olan Spencer, monoton ve sıkıntılı hayatına renk katmaya çalışır. Üniversitedeki en sıradan kadınlardan birine, birçok erkekle birlikte olmuş bir kadına aşık olur. Ancak bunu ona nasıl açıklayacağını bilemez ve doğru anı bulmaya çalışır.

IMDb Google Beğenme Ücreti
8,1 %91

Farklı türlerde en iyi Netflix dizilerinden birini öğrenmek için tavsiye ve stratejiler için farklı makalemizde savunuyorolabilirsiniz . Ayrıca dizipal ve selçukspor ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Recommended Articles