Instagram hesabınızı kimin engellediğini bulmanın birkaç yolu vardır. Makalemiz, hem Apple Store’da hem de Android Market’te bulunabilen bu uygulamaların temel özelliklerini içerecektir. Instagram uygulamasında engellenip engellenmediğinizi belirlemek basittir. Kapsamlı bir analiz yapmak veya farklı uygulamalar indirmek gerekli değildir. Birini unvanını, soyadını veya biliyorsanız Instagram kullanıcı adını kullanarak arayabilirsiniz.

Eğer aradığınız kişinin profilini görüyorsanız sizi engellememiş demektir. Yaptığınız arama nedeniyle kişinin verilerine erişemeyebilirsiniz. Instagram hesaplarını engellemiş olmaları mümkündür. Şimdi sağlıklı bir sonuca ulaşmak için yaygın bir yöntemi tartışabiliriz.

Instagram’da engellenip engellenmediğimi nasıl anlarım?

Merakınızı gidermek için detaylı bir arkadaşınızın Instagram’ını kullanarak sizi kimin engellediğini öğrenebilirsiniz. Yönteminizi gizli tutmak istiyorsanız, takipçisi olup olmadığına bakmaksızın sahte bir profil açabilir ve onu yönetebilirsiniz. Kişiyi başka bir hesaptan tekrar bulmaya çalışın.

Eğer profili göremiyorsanız, muhtemelen o kişi hesabını kapatmış ya da hızlıca silmiştir. Hesap verilerine bakarsanız ve “Uyarla” düğmesi bir arama sırasında görünürse, engellendiğiniz sonucuna varılabilir.

Bu en mantıklı ve en güvenli yöntemdir. Ancak başka birçok seçenek vardır. Hücresel amaçlar muhtemelen en yaygın olanıdır.

IOS yardımcı programı ile Instagram’da sizi kimin engellediğini görebilirsiniz

Ayrıca Stories+for hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Instagram için en popüler yazılımı kullanarak hesabınızı kimin engellediğini görebilirsiniz. Ne yapılabilir?

 • Akıllı telefonunuz veya tabletiniz için IOS App Store’dan Stories+for uygulamasını indirebilirsiniz.
 • Uygulamaya hesap bilgilerinizi girin.
 • Düşündüğünüz başlığa tıklayın. Başlığı engellerseniz daha net görebilirsiniz.

Stories+for’u kullanmanın birçok farklı yolu var. Instagram takipçi kazan En önemli bilgi etkileşiminizin, hesabınızın ve arkadaşlarınızın hızıdır. İhtiyacınız olan istatistikleri de kolay ve hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Instagram Android uygulamasında artık sizi kimlerin engellediğini görebilirsiniz

Android müşterileri, cihazlarında en sık kullanılan yazılımı seviyor. Takipçi Analitiği. Bu uygulama yardımıyla Instagram’da sizi kimlerin engellediğini kolayca görebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra bu adımları takip edebilirsiniz. Google Play Perakendecisinden Detaylar aşağıdadır:

 • Follower Analytics’i indirip kurduktan sonra Instagram kullanıcı adınız ve Şifreniz ile giriş yapın.
 • Kontrol listeniz yazılacaktır. Düşündüğünüz kişinin üzerine gelerek test edin.
 • Eğer engellendiyseniz yazı görünmeyebilir “Sizi engelledi yazısı görünecektir.

Tarayıcılar genellikle amaçları dışında bir strateji olarak kullanılır.

Dizüstü bilgisayarımda Instagram’dan beni ne engelledi?

Bilgisayarınızdan sizi kimin engellediğini görebilirsiniz. Bu yüzden herhangi bir harici web sitesine veya yazılıma giriş yapmamalısınız.

 • Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcıyı açın.
 • Resmi Instagram web sitesini ziyaret edin
 • Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. (Bu resmi bir Instagram tanıtıcısı olduğu için herhangi bir soruna neden olmamalıdır)
 • Arama alanında başlığı veya kullanıcı adını listeleyin
 • Hesaba erişemiyorsanız, bunun nedeni hesaplarını kapatmış veya engellemiş olmalarıdır.
 • Profili başka bir hesaptan göremiyorsanız, engellenmişsinizdir.

Aynı teknik cep telefonunda da kullanılacaktır.

Engellenen Instagram Hesaplarının Nasıl Kontrol Edileceğini Hücresel Olarak İnceleyin

Instagram’ın sizi cep telefonunuz üzerinden engelleyip engellemediğini test etmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

 • Cep telefonunuzda Instagram
 • Engellendiğini düşündüğünüz tüketicinin adını arayabilirsiniz.
 • Hem fotoğrafları hem de hesabı görebiliyorsanız engelleme gerekmez.
 • Profil görünür durumdaysa engellenmişsiniz demektir. Profil gizliyse, kullanıcının hesabını sildiğini varsayabilirsiniz.

Beni Instagram’dan engelleyen birinin profilini görebilir miyim?

Sizi engelleyen kişi Instagram profilinize istediği zaman erişebilir. Instagram’da sizi engelleyen kişi profilinizi görebilir ancak içeriğinizi göremez. Gerçekte, bu kural yalnızca Instagram hesabınız özelse geçerlidir. Hesabınız gizli değilse, diğer tüm Instagram kullanıcıları gibi, sizi engelleyenler de içeriğinize erişebilir.

Instagram’da beni engelleyen birini nasıl engelleyebilirim?

Instagram’da sizi engelleyen birini siz engellendiğiniz için engelleyemezsiniz. Birkaç farklı yöntem kullanmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle sahte bir e-posta hesabı oluşturmanız ya da anladığınız birinin Instagram hesab ından giriş yapmanız gerekiyor.

Engellenmek istenen profile girdikten sonra üç noktalı alana tıklayın. Karşınıza çıkan sayfadaki linki kopyalayın ve ardından sayfayı kapatmadan yeni bir web sayfasında hesabınıza girin. Kopyaladığınız link profilinizde görünecektir. “Tüketiciyi engelle” kısmı enerjik olan kısım olarak adlandırılır. İhtiyacınız olan hesaba zarar vermek için buraya tıklayın.

Instagram’da beni engelleyen kişiyi nasıl kaldırırım?

Instagram’da daha önce engellediğiniz herhangi birinin hesabına gidip adını ve soyadını yazarak engelini kaldırabilirsiniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp engeli kaldır seçeneğini seçerseniz, hesabının dahil edilmeyeceğini fark edeceksiniz.

Kullandığınız yöntem basitçe engeli kaldırmaktır. Bu, onları tekrar takip etmenizi engelleyecektir. Uymak için uy düğmesine tıklayın. Diğer sosyal topluluğun onay vermesi gerekir. Profilleri görünür durumdaysa onları takip etmeye devam edebilirsiniz.

Instagram Engellenen Kontrol Listesi Nasıl Görüntülenir ve Silinir

Instagram’da oturum açın ve profilinize girin. Bu, kimin engellendiğini görmenizi sağlayacaktır. Daha sonra;

Android tabanlı bir cihazınız varsa: Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Sayfayı aşağı sürükleyin. Ayarlar bölümüne tıklayın. Aşağı kaydırın ve Engellenen Kişiler başlığını göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, engellediğiniz hesapları görüntüleyebileceksiniz.

Eğer bir iOS cihazınız varsa, o zaman: Giriş yaptıktan sonra, Ayarlar bölümü Profili düzenle’nin hemen altında yer alacaktır. Hangi hesapları engellediğinizi görmek için Ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra aşağı kaydırın.

Recommended Articles