Üniversite yurtlarında kalan öğrenciler KYK ile özel izin alabilirler 75 günlüktatilİşe gidemeyeceğiniz belirli günler vardır, örneğin Pazar günleri. Hafta sonları ve tatillerYurtlardaözel izin almak için bilgiler, stratejiler ve yönergeler. Özel izin almak için yurt müdürlüğüne bir yazı yazarak veya e-devlet üzerinden başvurmanız gerekmektedir.

Dersiniz, stajınız veya mesainiz üniversite programı dışında ise bugün için özel izin talep edebilirsiniz. Özel izin, izin aldığınız günün aynısı olduğu için kalan günlerinizden düşülecektir. EDevlet’e başvurmak için hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. KYK web sitesine giriş yaparak izinlerinizi oluşturabilir veya iptal edebilirsiniz.

Gideceğiniz yerin adresini yazmalısınız. Cep telefonu numarası gideceğiniz ve döneceğiniz tarihleri. Dönüş tarihini kaçırırsanız devamsız sayılırsınız.

KYK İzin Saatleri

KYK yurdunda kalıyorsanız belirli haklara sahipsiniz. giriş ve çıkış saati. KYK yurtlarına giriş saati 06:00 Yurttan ayrılmak için en uygun zaman ne zamandır? 23:00. Bu saatler dışında yurda giriş çıkış yapamazsınız. Yurttan izinsiz ayrıldığınız takdirde okuldan kaçmış sayılırsınız. Belirtilen gün sayısından sonra atılabilirsiniz. KYK izin süreleri de giriş saatleri ile çıkış saatleri arasında gerçekleşecektir.

KYK çıkış işlemlerinin e-devlet üzerinden tamamlanması için herhangi bir süre sınırlaması yoktur. İzin aldıktan sonra dönüş tarihinizi uzatmak, kısaltmak ya da izninizi iptal etmek isterseniz yurt müdürlüğüne bilgi vermeniz gerekmektedir.

KYK Yurt İzin Yönergesi

Yurtlar Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak ya da e-devlet üzerinden giriş yaparak resmi izin talebinde bulunmanız gerekmektedir. İzne ayrıldığınızda dönüş saatinizi kaçırmamanız önemlidir. KYK yurt izinleri yönergesi gereğince ayrılacağınız adresi, cep telefonu numarasını, gidiş ve geliş saatlerini belirttikten sonra onay beklemeniz gerekmektedir. Ayrılacaksınız.

Onay süreci zaman sınırlı değildir ve onaylanana kadar izni kullanamazsınız. KYK yurdunda her akşam toplu imza saati düzenlenir. İzinli olduğunuz saatlerde imzanızda “izinli” yazacaktır. Dönüşü kaçırırsanız, siz olmasanız bile devamsız sayılırsınız. Bu da başka sorunlara yol açabilir.

KYK Yetkilendirme Stratejileri

KYK, kalacağınız yurttan izin almak için iki yöntem sunmaktadır. Bilgiler elektronik ortamda girilir. Yurtlar müdürlüğü onay verirse izniniz verilecektir. Emin değilseniz sorunuz. Kırmızı renk İzniniz onay bölümünde listelenmiyorsa, onaylanmamış demektir. Başka Aşağıdaki yöntemi de kullanabilirsiniz Aşağıdakiler bizimle iletişime geçme yollarından bazılarıdır: KYK İzni gereklidir Dilekçe vermenin en iyi yolu bizzat Yurtlar Müdürlüğüne gidip elden yazmaktır.

Yurt müdürlükleri yurtlardan çıkış noktalarını çok yakından takip etmekte ve tüm mazeretleri incelemektedir. Eğer çıkmak için geçerli bir nedeniniz yoksa işiniz zor.

Özellikle ailesi şehir dışında yaşayanlar için önlem almak önemli.

Hükümet aracılığıyla KYK’ya izin

 • girinhttps://gencizbiz.gsb.gov.tr/
 • Git bölümü altında yeni bir talep oluşturun.
 • Kalkış tarihlerini belirtin
 • Takım seçimi
 • GSM numarasını girdikten sonra Gönder tuşuna basın.

E-Devlet uygulaması yayınlandığından beri KYK yurt izinlerini almak artık daha kolay. E-devlet için teşekkürler Günün her saatinde kolayca izin oluşturabilirsiniz.

 • Program web tabanlı olduğu için izinleri düzenlemek ve kaydetmek daha kolay.
 • İzninizin onaylanıp onaylanmadığını da e-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.
 • TC kimlik numaranızı ve gideceğiniz saati, gideceğiniz yerin adresini ve cep telefonu numaranızı girmeniz yeterli.
 • Mazeretiniz sağlam olduğu sürece çıkışta herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Dönüş tarihlerinize sadık kalmanız ve daha sonra herhangi bir sorunla karşılaşmamanız önemlidir. Yurdunuza haber vermediğiniz her gün ceza olarak dosyanıza işlenecektir.

KYK Online İzin

KYK yurdunun online hizmetinden yararlanmak için yurttan izin almaya gerek yoktur. https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ Yurt maaşınızı ödeyin

 • Gencizbiz ‘de bir profil oluşturun Kişisel e-devlet sayfanıza yönlendirileceksiniz.
 • Birçok genç para kazanmak için web sitelerini kullanıyor.
 • Doğru bilgileri girmek ve kalkış ve varış saatlerine uyum sağlamak çok önemlidir.

Sahip olduğunuz her zorluğu “yeni zorluk ekle” düğmesine tıklayarak kaydetmelisiniz. Ayrıca cep telefonu numaranızı da bildiriniz. İzinlerinizin onaylanması için gereken süreyi yurt müdürlüğü belirleyecektir. Bu süre birkaç iş gününe kadar uzayabilir.

KYK onayı almayı unuttum! İzin verilmediğinde ne olur?

KYK yurdundan çıkış izniniz yoksa rapor alırsınız. Devlet yurdunda her gece bir e-defteri adınız ve soyadınızla işaretlemeniz gerekir. Her gün farklı bir alana işaretlenir.

KYK İzin alınmadıysa ne olur gibi sorular için duvarlardaki vakıflar hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya müdürlükten görüş isteyebilirsiniz. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin gözden kaçırdığı ya da yaşadığı sorunlardan bazıları şunlardır:

 1. Sözlü Uyarı
 2. Yazılı uyarı
 3. Rapor
 4. Koruma ve disiplin suçu talebi
 5. KYK yurdu askıya alındı

Yurtta bulunmanız gereken günde izinsiz olarak yurda gelmediğiniz takdirde müdürlük size yaptırım uygulayabilir. İzin almadan gerekli gün sayısını kaçırırsanız yurttan atılabilirsiniz. Bu nedenle izin alırken dikkatli olmalı ve mümkün olan tüm bilgileri vermelisiniz.

KYK izninin sonunda ne olur?

Gün sayısı giderek kısalıyor. KYK yurdunda daha fazla kişi kalabilir. 75 Gün, hafta sonları, bayramlar ve belirli günler hariç. Kapıyı açan kişi hakkında suç duyurusunda bulunulabilir. 75 günlük yaşlı-genç Geçerli bir sebep olmadıkça 12 ay boyunca ayrılamazlar. Örneğin ölüm veya hastalık durumlarında tekrar dilekçe verebilirsiniz, ancak bir arkadaşınızda kalmak zorunda olduğunuzu söyleyerek gitmenize izin verilmez.

Konu hakkındaöğrenebileceklerinizKYK kapsamında izin alabileceğiniz maksimum gün sayısı nedir?Sizinle iletişime geçmenin en iyi yolu nedir? Yurttaki ilk birkaç gününüzden sonra yapmanız gereken birkaç şey olacak. Temel şeyler herkes için aynıdır ve genellikle çok yönlü değildir. Herkesin yurda giriş ve çıkışı aynıdır.

Yurtlar İçin Örnek KYK Ayrılış Dilekçe Formu

Müdürlüğe yazılı dilekçe vererek yurttan ayrılabilirsiniz. Dilekçe formu KYK Yurtları içindir: Adres, telefon numarası, gidiş-dönüş tarihleri ve gideceğiniz yer bilgilerini yazarak ayrılma talebinizin dikkate alınmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca TC numaranız ile birlikte kimlik soyadınızı ve gitmeyi düşündüğünüz tarihi de ekleyiniz.

Talebinizi ilettikten sonra yurtlar müdürlüğü tarafından onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz. Üniversitede araştırma yapıyorsanız ve belirli bir derse devam zorunluluğu yoksa, müdürlüğe bir yazı yazarak devamsızlığınızı bildirebilirsiniz. Bu şekilde tatil zamanınızı koruyabilirsiniz.

Yurt izinlerinizi iptal etmek isterseniz yeniden başvurmanız gerekir. Dilekçeniz işleme alınmayacaktır. Dilerseniz süreyi uzatmak için dilekçenizi kullanmanız gerekir.

KYK yurt izinlerinin ev halkına bildirilmesi mümkün müdür?

KYK yurtlarından ayrılan üniversite öğrencilerinin ailelerine çoğu durumda haber verilmemektedir. Bunun nedeni 18 yaşından büyük olmalarıdır. Belirlenen tarihe kadar dönmediklerinde ailelerine hemen haber verilmez.

En uç noktada, herhangi bir nedenle yurtta kalmamanız gerekir. 1 Nerede olduğunuzu kimseye söylemezseniz sevdiklerinize de haber verilebilir. Nereye gittiğinizi ve ne zaman çıktığınızı ailenizle paylaşmanız kamuya açık bir bilgi değildir.

Devlet yurtları her yıl yüz binlerce genci barındırmaktadır. Sahip oldukları sağlam temeller nedeniyle en güvenilir kurumlar arasında yer alırlar.

Recommended Articles