Türk Telekom Taahhüt cayma bedeli aralığı sorgulama, inceleme, hesaplama ve yenileme hakkında 2023 puan; fonlara itiraz etmek için iptal (cayma) süreci hakkında tüm detaylar! Bu yazı birçok sorunuza cevap olacaktır. Türk Telekom Cayma Bed eli Türk Telekom Kampanyaları 2023 konusuna da değinebiliriz.

Türk Telekom’dan satın aldığınız her birim ve faturalı abonelikler belirli bir taahhüt aralığı ile size sunulmaktadır. Türk Telekom’un taahhüt aralığının açıklaması ise taahhüt aralığı boyunca sadece ekstra ucuz değer seçeneklerinden faydalanmanız ve Türk Telekom’dan hizmet almayı kesmemenizdir.

Ayrıca telefondan telefona, kampanyadan kampanyaya, indirimden indirime değişebilmekle birlikte Türk Telekom A taahhüt süresi 24 Ay‘dır. Şimdi Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama’nın birbirine zıt özelliklerine bakalım:

Türk Telekom Cayma Bedeli Çalışması 2023

Türk Telekom’dan satın aldığınız dijital birimler veya özel tarife paket anlaşma sağlayıcıları bir taahhüt süresine tabidir ve taahhüdün bozulması durumunda belirli bir ceza tutarı ödemenizi gerektirir. Caymadan önce cayma bedelinizin ne kadar olacağını bilmenizde fayda var. Taahhüdünüzün bitiş süresine kadar kalan süre için ceza tutarı yansıtılacaktır. Türk Telekom Cayma Bedeli 2023 Çalışma Adımlarını içerebilir:

Türk Telekom cayma bedeli sms ile ve sorgulama tekniği olarak; * 124# tuşlayınız ardından butonuna basınız. Butonuna basınız. 3 Soruya cevap verme 2 ile doğrula Özveri bölümünden . Sözleşmeyi iptal etmek veya taahhüdünüzü bozmak için ödemeniz gereken tutarı göreceksiniz.

 • Dilerseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bir danışman yardımı ile sorgulama yapabilirsiniz.
 • İhtiyaç duymanız halinde size en yakın Türk Telekom bayisine giderek Cayma Bedelini hızlıca öğrenebilirsiniz.
 • Ya da Türk Telekom’un resmi internet sitesine girip“Yardım” bölümündeki ilgili formu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli öğrenme sürecinizdeYardım” bölümünü kullanırken lütfen bilgilerinizin doğruluğunu teyit ediniz. Yanlış bilgi, cayma bedelinin size öğretilmesini engelleyebilir.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cay ma Bedeli Satın almış olduğunuz tarife paketinin miktarı ve kalan taahhüt süreniz ile doğru orantılıdır. Tarife paketinizin fiyatı ne kadar yüksek ve taahhüt süreniz ne kadar uzunsa o kadar fazla; tarife paketinizin fiyatı ne kadar düşük ve taahhüt süreniz ne kadar kısa ise o kadar az Türk Telekom Cayma Bedeli ödersiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli’ni hesaplamak için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden anlık bilgi almakta fayda var; çünkü çoğunlukla güncel paket sözleşme fiyatları üzerinden hesaplanan bu ücret en doğru şekilde alıcı temsilcileri tarafından hesaplanabiliyor. Türk Telekom Alıcı Hizmetlerine bağlanmak için“444 1 444 “ü cep telefonunuzdanarayabilirsiniz.

Türk Telekom’da Kalan Sözleşme Ücreti(erken Fesih Ücreti) ödemeniz gerekebilir Feshettiğinizde Sözleşmenizin bitim tarihinden 30 gün öncesine kadar sözleşmenizi iptal edebilirsiniz. Bu, sözleşmeniz süresince aydan aya kalan ücretlerin yaklaşık %80’ine karşılık gelir. Türk Telekom Cayma bedeli hesaplanırken alınan hizmet bedelleri aşağıdaki gibidir;

 • Aktivasyon Bedeli ve Kurulum Bedeli
 • İndirimler Mevcuttur
 • KDV + ÖTV
 • Ev ağı modem ücreti
 • Hücresel tarife paketleri aylık indirimler için uygundur
 • Tivibu Televizyon Servisi Saha ve Mesafe Yönetimi

Ancak bir örnekle Türk Telekom cayma bedelini hesaplamak gerekirse; otuz günde sadece 30₺ ödediğiniz bir tarifeniz olabilir ve taahhüdünüzün bitmesine 3 ay kalmış olabilir. 30₺’yi 3 ile çarptığınızda kalan aylar için tam fatura bedeli muhtemelen 90₺ olacaktır. bu tutarın %80’i muhtemelen 72₺ olacaktır. Bu tutarı Türk Telekom cayma bedeli olarak ödersiniz.

Türk Telekom sözleşmenizi ödemesiz dönem dışında iptal ediyorsanız, normal iptaller için 30 günlük keşif aralığı geçerlidir. İptal talebinde bulunduktan sonra, toplam 30 gün için aylık ücret tahsil edilebilir (Türk Telekom bunu “Bildirim Aralığı Ücreti” olarak adlandırmaktadır).

Türk Telekom Cayma Bedeli Tahsilatı ve İptali

Türk Telekom Dedicated Paketlerinden birini kullanıyorsanız ve ayrıca taahhüdünüzü bozmanız halinde doğabilecek cayma bedeline itiraz etmek istiyorsanız Müşteri Hakları Heyeti ile birlikte başvurabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Sözleşmenizde belirli bir taahhüt süresini kabul etmiş olabilirsiniz. Ancak tarifenizi değiştirmek istediğinizde aşağıdaki itirazları dikkate almanız önemlidir.

 • Cayma bedeli itiraz fonksiyonunun ve taahhüt süreniz bitmeden sözleşmeden doğan cayma hakkınızın reddedilmesi mümkündür.
 • Sözleşmeyi imzalayarak ve şartları anladığınızı ve kabul ettiğinizi belirterek, yasal olarak cayma bedelini ödemeniz gerekmektedir.
 • Sözleşmede yer alan koşullar veya taahhüdünüzün tarafınızca erken iptalini tetikleyebilecek koşullar yerine getirilmemişse, cayma bedeline itirazınız muhtemelen yine reddedilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı 2023 sadece aşağıdaki durumlarda kabul edilebilir:

 • Taahhüt süresi içinde satın aldığınız bir paketin değeri artarsa sözleşme ihlal edilmiş olur.
 • Hizmetten memnun değilseniz,
 • Hizmet sunumunuz sürekli aksıyor ve sorun yaşıyorsunuz.
 • Hizmet almanızı engelleyecek herhangi bir neden olmaksızın hizmetinizin aksaması durumunda cayma bedeline itiraz edebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli itirazlarınızı Müşteri Hakları Komitesine, Türk Telekom Genel Müdürlüğüne ve Ulaştırma Bakanlığı Resmi İnternet Sitesine iletebileceksiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom Dedicated paket sözleşmenizden erken ayrılmaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak olan Türk Telekom Cayma Bedeli, son faturanıza anında yansıtılacaktır. Son ay kullandığınız hizmetin faturalandırılması ve üzerine cayma bedelinin yansıtılması ile oluşan bu faturayı, Türk Telekom faturalarınızı öderken kullandığınız stratejiler ile kolayca ödeyebilirsiniz. Faturalarınızı ve cayma bedelinizi ödemek için aşağıdaki stratejileri izlemelisiniz.

 • Online fiyat kanallarını kullanın
 • Türk Telekom İsim Merkezi’ne de isim verebilirsiniz,
 • Türk Telekom Mağazalarına da gidebilirsiniz,
 • Paranız finans kurumu tarafından da yapılabilir.

Bir bankanın masraf ve ücret planları için sizden bir ücret talep edilmeyecektir. Paranızı yatıran finans kuruluşu tarafından sizden bir ücret talep edilir, ancak bu ücret bir finans kuruluşundan diğerine farklılık gösterir.

Türk Telekom Para Çekme Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom Cayma Bedeli son dönem faturanıza yansıtılan ve ödenmesi gereken bir tutardır Ödeme için son tarih son dönem faturanızdır. Cayma bedelinin yansıtıldığı bu fatura, son dönem faturanız ile birlikte Türk Telekom’a ödemeniz gereken son faturadır. Bu fatura herhangi bir ek ücret ödemenizi gerektirmez. Ancak son ödeme tarihini kaçırmanız durumunda günlük faiz ödemeniz gerekmektedir.

Son faturanızın son ödeme tarihini bilmiyorsanız Türk Telekom İletişim Merkezi’ni arayarak ya da size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek yardım alabilirsiniz.

Cayma Bedeli Türk Telekom Tarafından Karşılanır mı?

Türk Telekom Evde Web2023 Tarife paketleri yeni Türk Telekom Evde Web müşterilerinin cayma bedelini karşılamaktadır. Daha önce evde web paketi anlaşmanız varsa, Türk Telekom’un cayma bedelini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden yardım alabilir, sonrasında geçmek istediğiniz paketi seçebilirsiniz.

Türk Telekom dışında bir cep telefonu operatörü kullanıyorsanız, cayma bedeli Türk Telekom tarafından karşılanmaz. Sadece Evde Web abonelerine özel olan bu kampanya cep telefonu kullanımından bağımsızdır. Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Türk Telekom Evde Web Kampanyaları belki de en faydalısı:

 • Yüksek Hız Avantajı
 • Web’e Alternatifler

Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Pazarlama kampanyası

Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamında Evde Web Kampanyaları 2023, evde web hizmeti aldığınız gruptan Türk Telekom’a geçiş yapanlar için geçerli olacak bir pazarlama kampanyasıdır. Taahhüt süresi dolmadığı halde Türk Telekom’dan Ev Web hizmeti almak isteyen müşterilerin düzenli olarak yararlandığı bu kampanyalar, Türk Telekom Ev Web 2020 ‘den ilk kez yararlanacak yeni Türk Telekom müşterileri için geçerlidir. Türk Telekom Cayma Bedeli Kapsamındaki Ev Web Kampanyaları ve tarife paketleri aşağıdaki gibidir:

Pazarlama Kampanyası Tanımlama Paket Tanımlama Paket İçeriği Paket Fiyat
Aşırı Hız Avantajı M hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Aşırı Hız Avantajı Ayrıca L hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 115,90₺
Aşırı Hız Avantajı XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 130,90₺
Aşırı Hız Avantajı XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 150,90₺
Web’deki Alternatifler S 16Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 105,90₺
Web’deki Alternatifler M hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 20Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 110,90₺
Web’deki Alternatifler Ayrıca L hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 24Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 120,90₺
Web’deki Alternatifler XL 35Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 135,90₺
Web’e Alternatifler XXL 50Mbps’ye kadar Sınırsız Fiber 155,90₺
Türk Telekom Ana Sayfa Web Kampanyaları Maske Cayma Bedelleri

NOT: Paket anlaşmaları için tüm fiyatlar iptal tarihine kadar geçerlidir. Taahhüt Süresi 24 Aydır.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom operatörünü kullanarak faydalandığınız ve taahhüt süresine tabi olan paketleriniz taahhüt süresi boyunca size indirimli olarak sunulmaya devam edecektir. Taahhüt sürenizin sonunda sözleşmenizi yenilemediğiniz takdirde avantajlı fiyatlardan yararlanmaya son vereceksiniz. Uygun maliyetlerden yararlanmaya devam edebilmek için taahhüdünüzün süresini de bilmeniz gerekir. Bu, performans gösterebileceğiniz aşamadır. Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023. Takip etmeniz gereken adım budur:

 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni“444 1 444Mobil cihazınızın menüsünden ” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra müşteri danışmanı ile iletişime geçmek için gerekli tuşlamaları yapmanız gerekecektir.
 • Son olarak, Türk Telekom on-line işlemler yazılımı ile de özel bir sorgulama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı tarifelerinizin veya Evde Web hizmetinizin taahhüdü sona erdiğinde Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak taahhüdünüzü yenileyebilirsiniz. Taahhüdünüzü yenilemeden önce mevcut paketinizin yanı sıra daha düşük veya daha yüksek bir paket seçebilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ödemeyeceğiniz bu geçiş süreci için Türk Telekom Alıcı Temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz.

İşlemlerinizi cep telefonu yerine yüz yüze yapmak isterseniz kimliğiniz ile Türk Telekom İletişim Tesislerine gidebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüdünü İhlalin Cezası Nedir?

Türk Telekom taahhütlü tarife paketlerinizin hepsinde bir taahhüt vardır ve süresi bitmeden bozulan taahhütler belirli bir ceza tutarını tetikler. Bu cezanın kesin bir değeri olmayıp, kullandığınız tarife paketine ve taahhüt bitimine kalan süreye göre belirlenir.

Türk Telekom taahhüdünüzü durdurmaya karar verdiğinizde web cayma bedeli tutarını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetleri’nden doğrudan yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom taahhüdünüz bitmeden tarife değişikliği nasıl yapılır?

Türk Telekom Faturalı hattınızın veya Evde Web aboneliğinizin tarifesini taahhüt süreniz bitmeden Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak veya Türk Telekom Mağazaları’na giderek değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Taahhüt süreniz bitmeden değiştirmek isterseniz mevcut tarifenizden daha iyi bir paket seçmeniz gerekecektir.
 • Taahhüt süreniz dolmadan mevcut tarifenizden daha ucuz bir pakete geçemezsiniz.

Mevcut tarifenizden daha ucuz bir teklife geçmeye karar verirseniz iptal ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu durumda taahhüdünüzü bozmuş olursunuz.

Türk Telekom Taahhüdü Sona Erdiğinde Ne Olur?

Türk Telekom ile olan taahhüt sözleşmenizin sonuna geldiğinizde, artık mevcut tarife paketinizi daha düşük bir değerden kullanamazsınız. Paketiniz için geçmişte ödediğinizden daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Mevcut tarifenizden veya operatörünüzden memnunsanız:

 • Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak,
 • Türk Telekom Mağazalarını ziyaret ederek taahhüdünüzü devam ettirebilir ve indirimli kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Mevcut tarifenizi devam ettirmek isteyebilirsiniz ancak zaman içinde tarifeniz yükselmiş olabilir. Taahhüdünüzü yenilemeniz yine de taahhütsüz paketlere göre daha avantajlıdır.

Türk Telekom Dedike Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dedike Paketler 2023 Fiyata, belirli bir süre boyunca ödenebilen taahhüt ücretleri dahildir. Taahhüt süresi boyunca özel paketler için sipariş verirsiniz. Aylık olarak faturalandırılırlar, bu nedenle taahhüt taksitlidir.

Örnek olarakBüyükolasılıkla 12 aylık paketi kullanacaksınız. Bu anlaşmayı almak için sözleşmeyi imzalarsınız ve 12 ay içinde ne kadar ödemek istediğinizi belirtirsiniz. Bu 12 aylık tutar daha sonra aylık fatura şeklinde tahsil edilir. Bu, taksit gerektiren bir taahhüt türüdür. Tamamını ödemeniz gerekmez. Herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek yoktur .

Recommended Articles