Gençlik ve lise konulu filmler her yaş grubundan sinemasever tarafından izlenmektedir. Genellikle farklı ülkelerde çekilirler. Gençlik filmleri, gençler de dahil olmak üzere her yaştan insanın favorisidir. Bireylerin kolejlerde ve üniversitelerde yaşadıkları farklı deneyimler hakkında hikayeler anlatırlar.

Gençler için sanatsal ve sürükleyici filmler arayanlar için birçok seçenek var. Netflix IMDB’nin yüksek puanları için seçilen ve tercih edilen lise ve gençlik filmleri öne çıkmalarını sağlayacak. 2023 için trend önerileri ile her türden film

Meydan Okuma X

Challenge X, gençlik ve etkinliklerle üretilmiş bir film. Hayranlıkla izleyebileceğiniz bir film. 90 Google puanları ve IMDb ile tavsiye ettiğimiz 2023 yapımı bir komedi, dram ve eğlence filmidir. IMDb puanının sizi yanıltmasına izin vermeyin. Gençlik sineması için en faydalı filmlerden biridir.

On Yedi’nin Kıyısında

Gençlerin hayatları her zaman çalkantılı ve sıra dışı olmuştur. The Edge Of Seventeen, Nadine adlı bir genç kızın hikâyesini anlatıyor. Netflix platformundaki gençlik filmlerinden. Henüz lise çağında olan Nadine, en yakın arkadaşının Nadine’in erkek kardeşiyle ilişkisi olduğunu öğrendikten sonra öfkelenir. Bu filmde, gençlik öfkesinden kurtulmaya çalışan bir karakterin psikolojik mücadelesi anlatılıyor. Filmde başrolleri tanınmış oyuncular oynuyor. IMDB puanları 7.3 .

Sevdiğim tüm erkeklere

Aynı adlı romandan uyarlanan To All The Boys That I’ve Loved Earlier Than adlı filmin 2018’deki gösterimi başarılı oldu. To All The Boys It’s Cherished Earlier, gençlerle ilgili türlerdeki birçok Netflix yapımından biri. IMDB’de 7,2 puan almıştır. Her zaman göz önünde olan yaratıcı bir kız olan Lara, hoşlandığı erkeklerle gizlice konuşmak için mektup yazmayı tercih eder. Mektuplarını gizli bir yerde saklayan ve göndermeyen Lara, bir gün hepsinin hedeflenen alıcılarına ulaştığını keşfeder.

Basit A

Simple A, başrollerinde Emma Stone ve Amanda BynesTanınmışfilm yıldızlarının yer aldığı dizi 2010 yılında yayınlanmaya başladı. Netflix’in birçok gençlik yapımından biri olan Simple A, birkaç genç kızın ruhsal sorunlarını konu alıyor. Çekici bir genç kadın olan Olivia, insanların kendisi hakkında konuştuğunu öğrenir.

Kurulum

Netflix, Set It Up da dahil olmak üzere çok çeşitli popüler filmlere sahiptir. Komedi, romantizm ve gençlik gibi türleri içerir. 2018’de gösterime giren filmin yönetmenliğini Claire Scanlon üstlendi. Zoey deutch ve Glen Powell gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film, kurumsal hayatla ilgilenmeyen gençlerin hikâyesini anlatıyor. Romantik ilişkilerin de yer aldığı bu komedi filmi, komedi hayranlarının gözdesi.

İbiza Aşkı Sarhoş

Seyirci her zaman aşk ve gençlik üzerine kurulu filmlere ilgi duymuştur. Netflix, Gwen Elizabeth ve Michaela Wattkins gibi genç oyuncuların yer aldığı Ibiza Love Drunk’ı yayınladı. Film 2018 yılında gösterime girdi. Filmin yönetmenliğini Lauryn Kohn üstleniyor. Arkadaşlarıyla iş için seyahate çıkan Harper, tutkulu bir aşk yaşayabilecektir. Harper’ın maceraları iş ve romantizm arasında geçmektedir.

Reality Extreme

Netflix’in Realityhigh’ı lise yapımlarından hoşlananlara hitap eden benzersiz bir film. Dani, araştırma yapmayı seven bir lise öğrencisidir. İlgi çekmek istemez. Olağanüstü yeteneklere sahip genç bir kadın olan Dani aşık olur ve tüm hayatı değişir. 2017 yılında vizyona giren film, sosyal medyada da trend içeriklere yer verdi. Fernando Lebrija’nın yönettiği yapımda Nesta Cooper, Keith Powers ve Fernando Lebrija rol alıyor.

Son Yaz Zamanı

Ünlü TV ve film platformu Netflix, Aralık ayında da kârlı yapımlara imza atmaya devam ediyor. 5.iMDB’si 5 olan The Final Summer Time, üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerinin hikâyesini anlatıyor. Üniversiteye gitmeden önce birlikte yaz gezisine çıkan gençlerin eğlenceli deneyimleri benzersiz bir şekilde anlatılıyor. Film 2019 yılında vizyona girmiştir. Yönetmenliğini William Bindley üstleniyor.

İlk Tanıştığımızda

Türkçe’ye “Tanıştığımız İlk Gece” olarak çevrilen Netflix filmi When We First Met, IMDB Puanı 6,4. Özel bir randevuda bir kadına aşık olan genç adam, sadece arzusunu yerine getirmek için sayısız maceraya atılmak zorunda kalır. Bu film de komedi ve romantizm içeriyor ancak inanılmaz zaman yolculuğu bölümleri var. Aşkı, romantizmi ve seyahati bulmak istiyorsanız 2018 yapımı filmi seçebilirsiniz.

Düşüşten Önce

Dramatik teması, Düştüğümden Daha Erken’i gençlik filmleri arasında öne çıkarıyor. Yapım Ry Russo-Younger tarafından yönetilen etkileyici bir hikâyeye sahip. Samanta, geçirdiği bir kazanın ardından çok sevdiği arkadaşlarıyla birlikte bir zaman döngüsüne girer. Samanta kaza geçirdiği günü tekrar tekrar yaşıyor. Koleksiyonda birçok önemli oyuncu yer alıyor. Zoey Deutch & Cynthy W.

Bebek Bakıcısı

Son yıllarda çeşitli yapımlar bebek bakıcılığı konusunu işledi. Sinema sektörünün en çok kazandıran filmlerinden biri olan Bebek Bakıcısıfilmi 2018 yılında vizyona girmiştir. Ağırlıklı olarak komedi ve gençlik türlerinin hakim olduğu film, bir kadının yaşadığı gerilimleri anlatıyor. Korkunç olaylar yaşanacak olmasına rağmen, bunlar komik bir şekilde ele alınacaktır. Filmin yönetmenliğini Brian Duffield üstleniyor. Başrollerinde Judah Lewis ve Robbie Amell yer alıyor.

Alex Strangelove

Alex lise son sınıfta kız arkadaşıyla mutlu bir hayat yaşamaktadır. Bir doğum günü partisinde tanıştığı bir kişi hayatının akışını değiştirir. Film, cinsel kimliğinden şüphe duymaya başlayan Alex’in psikolojik yaşamını konu alıyor. Netflix’in LGBT teması üzerine kurulu Alex Strangelove filmi de dahil olmak üzere bir dizi özel yapımı bulunuyor. Craig Johnson’ın yönettiği filmin başrollerinde Michael Abela ve Brendan Archer yer alıyor.

Küçük Şeytan

Netflix’in korku-komedi filmi Küçük Şeytan, şüphesiz Netflix’in en dikkat çeken filmlerinden biri. Hayallerinin kızıyla evlenen Gary, karısı ve oğluyla mutlu bir hayat sürmektedir. Üvey oğluyla ilgilenen baba, onun şeytan olmasından endişe etmektedir. Küçük Şeytan, 2017 yılında vizyona girmiş bir gençlik dönemi yapımıdır. IMDB’de 5,7 gibi bir puana sahiptir.

Herkes olabilirsin

Herkes dünyaca ünlü bir yıldız olmak ister. Be Anybody’nin hikayesi ünlü bir karakterin yaşadığı strestir. Jordan insanların ilgisinden sıkılır ve kaçmak için büyük bir şehre taşınmaya karar verir. Bu Netflix yapımının yönetmenliğini Joshua Caldwell üstlenmiştir. Bir dizi komedi ve gençlik filminden biridir.

İyi Toplantılar

Genç bir çocuk yetişkinliğe ulaştığında kimlik karmaşasıyla mücadele eder. Chris Nelson imzalı İyi Randevu, performansları ve konusuyla öne çıkan bir film. Romantik komedi tarzındaki gençlik filminin başrolünde Noah Centineo yer alıyor. Netflix filmi 2019 yılında yayınladı. IMDB Puanı 5,8.

Sierra Burgess, bir ezik

Netflix 2018 yılında Sierra Burgess is a Loser’ı yayınladı. En popüler gençlik yapımlarından biriydi. Film Lan Samuels tarafından yönetildi ve diğerlerinin yanı sıra Shannon Purser, Kristine Froseth rol aldı. Sierra zeki ve harika bir kadındır ancak arkadaşlarının gözünde bir kaybeden olarak görülmektedir. Yakışıklı bir adamla mesajlaştıktan sonra işler değişir. Sierra Burgess Bir Eziktir dürüst bir gençlik filmi. IMDB puanı 5,9.

Romantik değil mi?

Natalie, ülkedeki en iyi maaşlı mimarlardan biri olmayı hedeflemektedir. Çalışırken bir mahkûm hırsızla tanışır ve hayatı tamamen değişir. Natalie bilinçsizdir ve uyandığında özel bir varoluşa sahiptir. Romantik Değil, kârlı da olabilecek bir romantik komedi. 2019 yılında gösterime girmiştir.

Okumaya Devam Et

Netflix, Carry It On (Gençlik Ateşi veya All or Nothing olarak da bilinir) filmini yayınladı. 2000 yılında,. Film Peyton Reed tarafından yönetildi ve onlarca yıl önce çekilmesine rağmen bugün hala takdir ediliyor. Bu filmde Kristen Dunst, Eliza Dushku ve diğer tanınmış aktrisler rol alıyor. Bir lise futbol takımında tezahürat yapan kadınlar hakkında.

Öpüşme Çizmeleri

Klişe hikayesine ve sahnelerine rağmen The Kissing Boot izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı ve IMDB: 6. 1 Puan aldı. Vince Marcello’nun yönettiği, Joey King ve Joel Courtney gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı film 2018 yılında gösterime girdi. Netflix, filmi gençlik sınıfının zorunlu kıldığı yapımlardan biri olarak yayınladı. Arkadaşlar bahar yarışmasında yarışmak için özel bir kabin hazırlarken, başarı için çabalamalıdırlar.

Yaş 30

“Keşke 30 yaşında olsaydım “Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu gençlik hakkında bir film. Yetişkin olmak isteyen gençler 30’lu yaşlarının hayalini kuruyor. Genç olmak isteyen kadınlar ise bunu başardıklarında gençliklerinin kıymetini bileceklerdir. 2004 yapımı koleksiyonun oyuncu kadrosunda Jennifer Garner, Ludy Greer gibi isimler yer alıyor.

Vahşi Gençlik

Popy, okulda ve evde zor zamanlar geçiren bir genç kızdır. Ailesiyle sorunlar yaşayan {Genç}, olgun bir kadına dönüşememektedir. Ailesi tarafından yatılı okula gönderildikten sonra onların isteklerini yerine getirebilecek midir? Emma Roberts ve Aidan Quinn gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı koleksiyonun yönetmenliğini Nick Moore üstleniyor.

Uzun Kadın

Netflix’ten Uzun Boylu Kadın, rahat bir ortamda gençlik filmlerini sevenler için mükemmel. Zarif bir genç kadın, özgüvenini geri kazanmak için mücadele etmeye karar verir. Arkadaşlarından daha uzun boyludur ve bu durumdan hoşlanmasa da bunu kabullenir ve dik durur. IMDB puanı 5.2olan film 2019 yılında vizyona girdi. Ana karakteri canlandıran Ava Michelle, verimli ve kazançlı performansıyla dikkat çekti.

Şimdi Harika

Başrollerini Shailene woodley ve Miles Teller’ın paylaştığı The Spectacular, Netflix’in en başarılı gençlik filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sutter, Aimee ile tanıştığında her şeyi farklı görmeye başlayacaktır. 2019’da vizyona girecek olan filmin yönetmen koltuğunda James Ponsoldt oturuyor.

Clueless

Netflix Clueless filmini yayınladı. Nostaljik filmlerden hoşlananlar için mükemmel bir seçim. Emma romanından uyarlanan film, lise öğrencilerinin hikayelerini anlatıyor. Okulun modacısı Cher Horowitz, sönük üniversite öğrencilerini giydiriyor. Eğlenceli bir konuya sahip olan filmin IMDB Puanı ise 5,7.

Saksıda Bitki Olmanın Faydaları

The Perks Of Being A Wallflower 2012 yılında gösterime girmiş bir filmdir. Akıl hastalığından kurtulan ve eğitimine devam etmek isteyen Charlie’yi anlatıyor. ABD yapımı filmin yönetmenliğini Stephen Chbosky üstleniyor. Film Netflix üzerinden izlenebiliyor. Logan Lerman Emma Watson

Deidra & Laney Rob a Prepare

Deidra Laney iyi anlaşan iki kız kardeştir, ancak bazı zor zamanlar geçirmişlerdir. Anneleri iflas edince bir suç işlemeye karar verirler. Bu hikaye, sorunlarını çözmek için bir kargo gemisini soyan iki hırsızın macerasını anlatıyor. Yönetmenliğini Sydney Freeland’ın üstlendiği film 2017 yılında vizyona girmiştir.

Arkadaşım

Dostum, gençler için eğlenceli ve keyifli film arayışında olanlar için öne çıkan bir film. İzleyicilerden 5.1 IMDB puanı almıştır. Film 2018 yılında vizyona girmiş ve lise eğitiminin son dönemindeki gençlerin hikâyesini anlatıyor. Değişimler ve kayıplarla baş etmek zorunda kalan karakterler kendilerini tedavi etmeye karar veriyor. 2018 yapımı filmin yönetmenliğini Olivia Milch üstleniyor. Lucy Hale, Alexandra Shipp ve diğer birçok oyuncu bu filmde rol aldı.

Yarı yarıya indirim

Netflix’in gençlere yönelik beğenilen yeni filmlerinden biri olan The Half Of It, Ellie Chu adlı bir kızın hikâyesini anlatıyor. Para kazanmak için arkadaşlarının ödevlerini yapmaktadır. Ellie’nin duyguları, Jock Munsky’nin bir aşk notu yazma isteğini reddettikten sonra değişir. Aşk üçgenini konu alan filmin yönetmenliğini Alice Wu üstleniyor. Leah Lewis, Alexa Lemire ve diğer isimler sağlam bir oyuncu kadrosunun parçası.

Dünyanın En İyi Mekanları

2020 yılında All of the brilliant Locations gösterime girdi. Bu film gençlik filmlerinin hayranları için. Netflix, aynı adlı romandan uyarlanan yeni bir film yayınladı. Psikolojik sorunları olan Violet, intihar etmeyi planlamaktadır. Tanıştığı Finch ile romantik bir ilişkiye başlamak üzere olan Violet intihar etmekten vazgeçebilecek midir? Filmin yönetmeni Brett Haley IMDB puanı 6,5.

La Vie Scolaire

Fransız filmlerine de yer veren Netflix, 2019’da gençlere yönelik bir film olan La Vie Scolarie’yi yayınladı. Scholar Workplace’in yönetmen koltuğunda Grand Malade, Mehdi Indir ve Grand Malade oturuyor. 6. iMDB’nin 7 puan verdiğifilm, Paris’in yoksul bir bölgesindeki bir okula atanan Samia Zibra’yı konu alıyor. Zita Hannrot ve Liam Pierron, hem kendi hem de öğrencilerinin sorunlarıyla uğraşan iki öğretmeni canlandırıyor.

Dumplin

Komedi özel yapımlarıyla tanınan Netflix, Aralık ayında farklı türlerde filmler yayınlıyor. Eski bir şöhret kraliçesinin kızı olan Dickson, annesinin şöhretine karşı savaşıyor. Anne Fletcher’ın yönettiği filmde Jennifer Aniston, Danielle Macdonald ve diğer tanınmış oyuncular rol alıyor. Film, gençlik türünün hayranları tarafından keyifle izlenebilir. Julie Murphy’nin aynı adlı e-kitabının bir uyarlamasıdır. Film 2018 yılında yayınlandı ve bir puan aldı. 6. iMDB’de 6.

Recommended Articles