İnternet olmadan radyo dinlemenin mevcut stratejileri (yani Çevrimdışı, 2023 yılına kadar. Yazımızda radyonun en iyi kullanım alanlarından birini de ele alacağız. Akıllı telefonlar geçmişte radyo dinleyebiliyordu. Yeni cep telefonlarında artık radyo özelliği yok.

FM radyolu akıllı telefonlar suçlu. TRT Bandrolleri ve maliyetleri FM radyolu telefonların maliyeti, aynı özelliğe sahip telefonlara göre daha yüksek. Buna karşılık üreticiler artık FM radyo seçeneğini FM radyo kapalı olarak sunuyor. Hem Android hem de iOS cihazlarda FM radyo devre dışı bırakılıyor veya etkinleştirilmiyor.

Web olmadan Radyo dinlemek mümkün mü?

FM radyoyu desteklemiyorsa veya bu özellik devre dışı bırakılmışsa akıllı telefonunuzda radyo dinleyemezsiniz. Bu dezavantaj, web bağlantısı olmadan radyo dinleyerek ortadan kaldırılmayacaktır. Belirli zamanlarda, bir web sitesi bağlantısı kullanmadan radyo dinlemenin mümkün olduğunu duyabilirsiniz.

Telefonda FM radyo yoksa veya bu özellik devre dışı bırakılmışsa, bazı kullanımlar yeterli olmayacaktır. Bunu dahili mikrofonu kullanarak yapabilirsiniz. NextRadio yazılımı Müzik dinlemek için telefonunuzun gizli radyo alıcısını kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı müzik akışı ve indirme uygulamaları 2023

İnternet kullanmak istemiyorsanız, en sevdiğiniz müzikleri istediğiniz yerde dinlemek için müzik akışı sağlayan uygulamaları kullanabilirsiniz. En popüler olanları şunlardır:

Spotify

Ülkemizde Spotify oldukça popüler bir servis. Play Perakendeci bu yazılımı ücretsiz olarak sunuyor. Yazılımı indirebilir ve bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu çalma listesini internet kullanmak zorunda kalmadan dinleyebilirsiniz.

Deezer

Deezer uygulaması, en sevdiğiniz şarkıları toplu olarak indirmenize olanak tanır. Deezer çevrimdışı müzik dinlemenizi sağlar ve bilgilerinizi kaydeder. Bu yazılım 100.000.000’dan fazla kişi tarafından indirilmiştir. Google Play Perakendecisinden indirebilirsiniz.

Fizy

Fizy, diğer uygulamalardan farklı kılan bir özellik olan şarkı sözlerini gösterir. Sevdiğiniz müzik türü ne olursa olsun, ister yerli ister yabancı, yine de şarkıya eşlik edebilir ve algılayamadığınız kısımları görebilirsiniz. Fizy’yi indirmek ücretsizdir, listeler oluşturabilir ve çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Google Play Müzik

Google Play Müzik çoğu Android telefonda zaten yüklüdür. Çevrimdışı müziğin keyfini çıkarmak için bir Google hesabına kaydolun. Uygulama ana ekranınıza veya kilit ekranınıza eklenebilir, böylece internete bağlı olmasanız bile müziğe istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Audiomack

Arayüz İngilizce olmasına rağmen kullanımı kolaydır. Menüler, İngilizce bilmeseniz bile aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Uygulamada 4.000.000’dan fazla yerel ve uluslararası şarkı mevcuttur.

Ses Bulutu

Sound Cloud, hem kalite hem de sosyal etkileşim sunan bir müzik uygulamasıdır. Telefonunuza müzik indirebilir ve herhangi bir ses kaybı olmadan çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

En İyi Radyo Uygulamaları 2023

Cep telefonunuzdaki uygulamalar çeşitli yerel, ulusal ve hatta uluslararası hit şarkıları dinlemenize olanak tanıyacak. İşte radyo tutkunlarının 2023 yılında kullanabileceği mükemmel radyo uygulamaları;

Tuneln Radyo

Tuneln Radio, dünya çapında çok popüler bir radyo uygulaması haline geldi. Tuneln Radio 100 milyondan fazla kez indirilmiş bir radyo uygulamasıdır. 120.000’den fazla istasyon ve yaklaşık 6 milyon podcast içerir. Bu kanallar farklı uluslararası konumlardan yayın yapmaktadır. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, Premium paket bir ücret karşılığında satın alınabilir. Premium paket ile yayınları kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz.

Enerji Uygulaması

Enerji Radyo ve Tv Grubu Enerji Uygulamasını tasarladı. Uygulama 100.000’den fazla kez indirilmiştir. Uygulama, Enerji Grubu’nun radyolarının yanı sıra internet radyo istasyonlarını da dinlemenizi sağlar. Uygulama sürekli bir radyo ve müzik yayınıdır. Energy App’i iOS ve Android’de App Retailer veya Play Retailer üzerinden indirebilirsiniz.

iHeart Radyo

iHeart Radio 1.000.000 kişi tarafından indirilmiş ücretsiz bir uygulamadır. Radyo yayınlarının yanı sıra 70’lerden 90’lara kadar farklı müzik çalma listeleri içerir. Mobil uygulama tamamen ücretsizdir. Ücretli model, tekrar çalma, kaydetme ve daha sonra dinleme gibi özellikler içerir.

Andro Türk Radyo

Bugüne kadar bir milyondan fazla kişinin indirerek dinlemeye başladığı Andro Türk Radyo’dan ulusal yayın yapan radyoları dinleyebileceksiniz. Kayıt özelliği sayesinde dinlediğiniz yayınları kaydedebileceksiniz. Daha sonra bunları web üzerinden dinleyebilirsiniz.

MyTunner Radyo

Bu uygulama 30.000’den fazla radyo istasyonu ve 120 uluslararası lokasyon içerir. MyTunner Radyo Uygulaması, yayınları istediğiniz zaman dinlemenizi sağlayan eksiksiz bir arşiv sunar.

Kolay Radyo

Streema tarafından geliştirilen Easy Radio, 10 milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Retro bir arayüze sahip olan sistem, dünya çapında elli binden fazla radyo istasyonunu yayınlıyor. Cihaz FM ve AM frekanslarında yayın yapıyor. Favori istasyonlarınızı kaydettikten sonra, ihtiyaç duyduğunuzda tekrar aramak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bulabilir ve ayarlayabilirsiniz.

Karnaval Radyosu

Carnival Radio tarafından üretilen bu uygulama çok popüler olabilir. Uygulama 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi ve radyo yayınlarının yanı sıra podcast’ler ve çalma listeleri içeriyor. Bu yazılım, ünlü isimler tarafından oluşturulan birçok yayın içerir.

Karnaval Radyo ayrıca en son haberler ve bilgilerle güncel kalma fırsatı sunar. Yazılımın alarmı sayesinde, favori bir programı seçtiğinizde cihazınız otomatik olarak başlayacaktır. Bu, basılı tutmaya odaklanmanızı sağlar.

Accu Radyo

Kullanıcıların sohbet etmek yerine müzik dinlemelerini sağlayan bir yazılım olan Accu Radio, yaklaşık 1 milyon kişi tarafından indirildi. 50’den fazla müzik türünü içeren ücretsiz accu charge’ı indirin. Accu Charge, sevdiğiniz müzikleri dinlemenizi veya yeni müzikler keşfetmenizi sağlar.

Radyo Kulesi

Plava Kula tarafından geliştirilen Radyo Kulesi, en popüler radyo paketlerinden biridir. Radio Tower, 1000’den fazla ulusal yayın servisine erişmenizi sağlar. Yazılımın uyku modu, yayını otomatik olarak durdurmanıza olanak tanır.

XiiaLive

XiiaLive, çevrimiçi radyo dinlemekten hoşlanan insanlar için harika bir programdır. Cihazı kullanarak dünya çapında 50 binden fazla radyo istasyonuna erişebilirsiniz. Ekolayzırı kullanarak ses çıkışını kontrol edebilir, dilediğiniz zaman sistemi durdurabilir ve favori kanallarınıza hemen girebilirsiniz. Radyo frekanslarına ihtiyaç duyanlar için lütfen yazımızı okuyunuz.

İnternet kullanmadan radyo dinlemek için cep telefonunuzun FM radyo özelliğinin etkin olması gerekir. Modern bir telefonda radyo dinlemek mümkün değildir. Telefonunuz daha eskiyse, zaten bir radyo programına sahip olabilir. O zaman cep telefonunuz kapalıyken bile radyo dinleyebilirsiniz.

Bu makale de ilginizi çekebilir”İnternet Altyapısı Olmayanlar için Altyapısız Ev İnterneti 2023″.

Recommended Articles