PrepareProfitable; 2023’ün en popüler ve en iyi canlı yayın özellikleri ile bilgisayarınız veya cep telefonunuz ile online canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayınların içeriği ve konuları hangi fonksiyonların kullanıldığına bağlı olarak değişmektedir.

Twitch canlı yayın için bir standart haline gelmiştir ve oyuncular için harika bir seçenektir. Ancak yaygın konularla ilgili yayınlar gibi başka seçenekler de var. Twitch’in yanı sıra başka birçok canlı yayın hizmeti var. İşte sizin için keşfettiğimiz birkaçı.

Twitch Reside Streaming Uygulaması – En İyisi!

Mevcut ve en iyi oyuncular Twitch.television ‘da canlı yayın yapıyor Çok çeşitli video oyunlarını yayınlayabilirsiniz. Twitch Geniş oyuncu yelpazesi, platformun 2011 yılında başlatıldığının kanıtıdır. Twitch, yayıncılarına parasal yardım sunuyor. Birçok yayıncı da yardım alternatifini seviyor.

Twitch’in yayın yapmak için belirli gereksinimleri vardır. Canlı yayından para kazanmak için de bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Yayın uzunluğunuza, izlenme sayınıza ve etkileşimlerinize bağlı olarak belirli bir süre sonra para kazanmanız mümkün.

 • İzleyicileriniz ayrıca sistem tarafından sağlanan bağış seçeneğini kullanarak size gönüllü olarak bağışta bulunabilirler.
 • Çoğu televizyon kanalı spor yayınlarının yanı sıra çeşitli başka programlar da sunmaktadır. “Sadece Sohbet” sınıfı.
 • Twitch’in kuralları katı olabilir. Eğer +18 iseler ya da öyle olabileceği izlenimi yaratılırsa yayın akışını ve yayını derhal durdururlar.
 • Bu seviyede bazı yüksek kaliteli yayınları izlemek mümkün.
 • OBS yazılımı ile yayına başlayabilir ve webcasting için gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Discord Reside Akış Yazılımı

Discord bir canlı yayın uygulamasıdır. Son zamanlarda oyuncular arasında popülerlik kazanmıştır. Ancak Twitch’ten çok daha spesifik bir prensipte çalışır. Üzerinde kendi sunucularınızı ve kanallarınızı oluşturabilirsiniz. Discord. Sağladığınız canlı yayın, muhtemelen sağlandığı sunucuya veya kanala özel olacaktır.

Özel etkinlikler için en popüler müzik seçimi discord’dur. Bilgisayarınızın ekranını çevrenizdeki insanlarla paylaşarak ekranlar, sınıflar ve görevler gibi başka amaçlar için kullanmak mümkündür. Sunucunuzdaki bireyler.

Ücretsizdiscord nitro hesapları ile büyülenin.

Bigo Reside (bigo.television)

Singapur merkezli bir kuruluş olan Bigo Expertise, 2014 yılında Bigo Reside’ı kurdu. Grubun Twitch’e benzer birkaç ifadesi ve kuralı var. Yayın yapmak karlı olabilir. Spor yayıncılığından sonra ortak sınıfta birkaç yayın hizmeti vardır.

 • Ayrıca +18 şiddet yayınları ile de adından söz ettiriyor.
 • Ödüllü dizi 18 cinsel içerikli yayınla daha devam ediyor.
 • Yayıncıların izleyicilerden aldığı büyük miktardaki bağışlar nedeniyle kadın yayıncılar kullanılıyor.

WatchESPN

WatchESPN spor içerikleri yayınlar. Bu sporseverler için bir kanaldır. Öncelikle BasketbolyayınlarKanal ayrıca tenis ve diğer sporları da yayınlar. Beyzbol hakkı. Neredeyse tamamen farklı bir sistem.

Tıpkı uydu televizyonu gibi kablo bağlantısı vardır. TV kanalları için kullandığımız PC antenleri ülkemizde birçok farklı birim üzerinden ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Cihazın bir TV kanalı gibi canlı yayın yaptığı ve geçmiş olayları izlemenize olanak sağladığı doğrudur. Ancak sadece belirli üyelik paketleri ile izlenebilmektedir.

Twitter Periscope

Twitter Periscope, Twitter’da canlı yayın yapmak için ihtiyaç duyacağınız tek uygulamadır. Yayınınızın önizlemesini görüntüleyebilir ve hazır olduğunuz anda yayına başlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, bu yayınlar hem özel hem de herkese açık olabilir. Özel bir yayın yapabilir ve yalnızca hayatınızı paylaştığınız kişilere yayın yapabilirsiniz.

Herkese açık bir yayın başlattığınızda tüm takipçileriniz bir anlık mesaj alacak ve canlı yayınınıza anında katılabileceklerdir. Tweet attığınızda, yayınınızı akışta görüntüleyebilirsiniz. Bu hücre yayını tamamen rastgeledir ve isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Net bir hedefi yoktur. İstediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde gerçek zamanlı yayın yapabilirsiniz.

Instagram Reside

Cep telefonunuzla Instagram’da yayın yapabilirsiniz ama bildiğiniz gibi aynı şey değil. Instagram ‘da birçok farklı işletme profili var. Canlı yayınlar kayıt altına alınmaz bu yüzden yayınlarınıza farklı özellikler ve değerler katabilirsiniz.

 • Endüstriyel bir işletme için bir profiliniz var, özellikle de ürünleriniz canlı yayın yoluyla tanıtılabiliyorsa.
 • Canlı yayınlar haber bültenleri, sohbet ve hatta bireysel sohbet oturumları için kullanılabilir.
 • Bir yayın başlattığınızda tüm hayranlarınızın bilgilendirileceğini unutmamalısınız.

Anlık takipçiler canlı yayınınızın bir parçası olabilir ve izleyicilerinizi rahatsız edebilir. Bunu önlemek için ayarlardan yayını gizleyebilirsiniz.

Fb Reside

Fb Reside, masaüstü veya cep telefonunuzun Fb uygulaması aracılığıyla da açılabilir. Son zamanlarda, artan sayıda oyuncu var gibi görünüyor Aşağıdakiler, kendi etkinliğinizi artırmanın en etkili yollarından bazılarıdır . Fb konut Akışları . Canlı yayınlarınızı yalnızca belirli Fb ortaklarıyla paylaşmayı seçebilir veya bunları küresel olarak yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Fb web yayını için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekir.

Buna ek olarak, Facebook yayıncılığının gelişimi büyümeye devam ediyor. Yayıncılar artık bağışları ve izleyici geri bildirimlerini kullanarak Fb’den para kazanabiliyor. Yayıncılar ayrıca bir dizi seçenek arasından seçim yapabilirler. Facebook, kapsama alanlarını geliştiren yayıncılara ekstra yardım sunuyor.

DLive

DLive, tıpkı Twitch gibi streaming’in en popüler uygulamalarından biri. Birçok video oyununun ya da sporun canlı yayınını bulmak mümkün. Dlive üzerinden yayın açarak para kazanmak mümkün.

Aboneler ve bağışçılar da size bağış yaparak yardımcı olabilirler. Sistem ayrıca bağış yapmanıza da olanak tanır. DLive ileİzleyicileryayıncılara limon, elmas ve dondurma gibi ücretsiz eşyalar gönderebilir. İzleyicilerden gönderilen öğeler için ücret alınmaması gerekirken, yayıncılar koşullara bağlı olarak yardımınızdan para kazanabilir.

Youtube Canlı Yayın

YouTube genellikle içerik oluşturucuları veya youtuber’lar ile ilişkilendirilir. Hem gençler hem de yaşlılar için merak uyandıran bir yerdir. Youtube’daki abone ve izleyici sayısına bağlı olarak belirli koşullara göre para kazanmanın popüler bir yoludur.

 • Abone ve izlenme sayısına bağlı olarak YouTube’da canlı yayın yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Youtube, yayıncılara ve içerik üreticilerine eğitimler sunuyor.
 • Youtube Creator Academy, şehrinizin haritasını oluşturmanızı ve ortak verilere ulaşmanızı sağlar.

Canlı Yayın

Livestream, diğer uygulamalara göre birçok avantajı olan bir canlı yayın uygulamasıdır. Aşağıda kendi etkinliğinizi artırmanın en iyi yollarından bazıları verilmiştir. Bültenimize aboneolunAyrıca ücret hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yayınların çoğu canlı etkinliklerle ilgilidir. Canlı izleyebilirsiniz Canlı Seyahat, müzik, spor ve yaşam süreçleri gibi alternatif alanlarla ilgili birçok akış var Cep telefonunuzda kullanabilirsiniz.

 • Kullanıcıyı kullandıkları diğer sosyal medya özelliklerine yönlendirmek mümkündür.
 • Uygulamanın en iyi özelliği, diğer canlı yayın özelliklerinin aksine reklam olmaması.
 • Ek olarak üyelik ücreti ödenmesi de mümkün.

Streamroot

Canlı yayın için birçok işlevden biri olan Streamroot’un bir hedefi ve biraz daha yetenekli bir ayarı vardır. Streamroot, canlı video akışı ve internet radyo akışı için kendi sunucularınızı kullanmanızı mümkün kılar. Streamroot, akışı bant genişliklerine ve ölçeklendirmeye göre filtrelemenizi sağlar.

Örneğin , bir yayının sunucuları zorlamadan sadece 10 izleyici ile yayınlanması mümkündür. İzleyici sayısı arttıkça bant genişliği ve ayarlar değiştirilebilir. Streamroot medya, kuruluşlar ve birkaç şirket tarafından kullanılıyor {ve gerektiğinde profesyonel} yardım alınabiliyor. Streamroot, canlı yayınlarınızla daha bilinçli bir gelecek planlamanıza yardımcı olabilir.

Kickflip

Kickflip’in açık kaynak yapısı önemli bir özelliktir. Size sağlanan android veya ios için yazılım geliştirme kiti yardımıyla genellikle kendi sisteminizi oluşturabilirsiniz. İstediğiniz gibi özgürce yayın yapabilirsiniz. Yazılım o kadar güçlü ki HD yayınlar için gereken tüm kodları anında gönderiyor. Bu ekranda görüntülenir.

Netflix Streaming’in bulut üzerinden sunulma şeklinin yanı sıra. Anında ve herhangi bir yazılım veya servis sağlayıcı olmadan çalışır.

Bambuser

İsveç’te şirket 2007 yılında hücre içi video akışı için kurulmuştur. Medya kuruluşları bunları güvenilir bilgi kanalları olarak kabul etti. Halkın yayınlarla anında etkileşime girmesi ve katılımı sayesinde önemi artmıştır. Birçok siyasi olayda önemli bir oyuncu haline geldi.

Bambuser Gezi, Mısır, Bahreyn, Suriye ve Türkiye‘deki Gezi Parkı Protestoları sırasında popüler bir terimdi. Siyasi olaylar sırasında yerel medya engellendiği için protesto ve gösterilerin görüntülerihalka gösterildi. Bambuser, bu protestolar sırasında polis tarafından sergilenen vahşet nedeniyle uluslararası mekanlarda yasaklandı. Türkiye’de bile mahkeme kararı olmaksızın yasadışı bir şekilde yasaklandı.

YouNow

Eskiden blogTV olarak bilinen şirket şimdi adını YouNow olarak değiştirdi. YouNow, Twitch ve Dlive, Bigo veya Fb gibi diğer canlı yayın programları gibi, yayıncılara bağış yoluyla para kazanma fırsatı veriyor. Son yıllarda popülaritesi azalmış olsa da hala aktif olarak kullanan çok küçük bir kitle var.

Spordan sohbete, bilimden +18’e kadar çeşitli alternatif yayın sınıfları bulunmaktadır. +18 kategorisi sadece cinsel içerikli değil, uygunsuz madde kullanımı içeren yayınları da kapsayabilmektedir. Tercih edilip edilmeyeceği konusu tartışmaya açıktır.

Dacast

Dacast yayınlarınızı bulut tabanlı bir sistem üzerinden iletir. Yeni başlayanlar için ücretsiz paketler mevcut, ancak üyelik tabanlı bir sistem de var. Media Reader Alternatif Ödülleri 2015’te finalist oldu. Bu ödül en iyi çevrimiçi yayınları ödüllendiriyor.

 • Dacast ile çok çeşitli alternatif sınıfları izleyebilir veya yayın yapabilirsiniz.
 • Akademik olarak çoğu öğrencinin en çok keyif aldığı derstir.
 • Ayrıca kongrelerden bazı yayınları ya da dizi konferans benzeri yayınları da dinleyebilirsiniz.
 • Dacast basit bir şekilde, reklamsız ve kullanıcı dostu bir internet arayüzü ile kullanılabilir.
 • Ücretsiz modeli ile sık sık yayın yapabilir ve sistemi kontrol edebilirsiniz.

Recommended Articles