Oppo garanti sorgulaması yapmak için, bunu tamamen farklı 3 yöntemle yapabilirsiniz. Oppo’nun bir web sayfası, Oppo Name Heart ve Oppo Alıcı Hizmeti e-posta adresi vardır.

 1. Çevrimiçi garanti sorgulamaları Oppo tarafından basit ve anlaşılır bir şekilde yapılabilir. Bir sorgulama yapmak için yalnızca sisteminizin IMEI’sine ihtiyacınız vardır. IMEI numarasını girerek cep telefonunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. support.oppo.com.
 2. Müşteri hizmetlerini aramak 0 850 433 67 76 bu numara ile kolaydır. Bu numaraya 7/24 ulaşılabilir.
 3. Bir şirkete e-posta göndermek de garanti hakkında bilgi almanızı sağlayacaktır. Sadece bir e-posta gönderin. [email protected]. E-posta gönderirken sisteminizin IMEI numarasını unutmayın.

Oppo cep telefonunuzun garanti durumunu öğrenin. Cep telefonunuzun hala garanti kapsamında olup olmadığını görmek için garanti durumunu test edin. Aşağıdaki adımları izleyerek Oppo’nun garantisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • İlk olarak oppo.com.tr adresini açın.
 • Daha sonra “Akıllı Telefonlar”, “Ekipman”, Oppo Hakkında>, Yardım> ve i Transfer> seçeneklerine erişmek için menünün üst kısmındaki “Yardım sekmesine” tıklayabilirsiniz.
 • Sayfayı aşağı kaydırarak “Garanti Durumu “na gelin.
 • Sayfanın en altına indiğinizde küçük bir metin göreceksiniz. Bu alana cep telefonunuzun IMEI numarasını ve beş basamaklı doğrulama kodunu girin.
 • Bitirmek için “Doğrula düğmesine” basın.

Birkaç saniye içinde sisteminizin garanti durumunu göreceksiniz. Test sırasında sistemin modelini, IMEI numarasını, garanti koruma aralığını ve yasal alanı öğreneceksiniz.

Oppo IMEI Numarası Nedir?

Bir Oppo sisteminin IMEI’sini belirlemek için kullanılacak kod *#06# olacaktır. Cep telefonunuzdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz. Ayarlar sekmesine ulaştığınızda bu kodu girmeniz gerekir. Telefon Hakkında Daha fazla bilgi edinmek için ” bölümüne göz atın. “Bekleme – IMEI” bölümlerine bakın.

Oppo telefonun altına da bakabilirsiniz. IMEI sistem numarası bazen bazı telefonlarda sistemin altında yazmaktadır. Bu örnek kullanışlı bir kolaylıktır.

Oppo Türkiye Garanti Onaylı Tedarikçiler

Oppo Türkiye’nin lisanslı garanti şirketleri yedi ilde bulunmaktadır. Bu iller Türkiye’de Ankara ile birlikte Adana ‘dır. Bursa (Antalya), Trabzon (Bursa), İstanbul ve İzmir de yakındadır. . Oppo.com/sercvice-center adresine gidebilirsiniz Cep telefonu onarımı, yedek parça ve diğer ihtiyaçlarınız için bölgenizdeki servis sağlayıcıları bulun.

 • “Bir Kategori Seçin” bağlantısına tıklayın. “Yardım ” bölümünde, “Servis Kalbi ” köprüsüne tıklayın.
 • Açılır menüyü kullanarak ilinizi seçin.
 • Sistem size en yakın lisanslı servis merkezini söyleyecektir.
 • Servis Merkezi bölümü ayrıca servis merkezinin telefon numarası ve yol sözleşmesi gibi iletişim bilgilerini de gösterecektir.

Oppo’nun teknik ekibi cep telefonunuzu tamir etmenize yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. Yüz yüze yardım için lisanslı bir servis merkezine gidebilir veya cep telefonu numarasını arayarak sesli yardım alabilirsiniz.

Oppo Garanti Tüketici Yorumları

Pil ömrü muhtemelen Oppo’nun garantisinin en çok tartışılan yönüdür. Çoğu müşteri, benzer seçeneklere sahip telefonlarla karşılaştırıldığında daha düşük pil kapasitesinden endişe duymaktadır. Cep telefonları başlangıçta düşük fiyatlarla, ancak daha sonra daha yüksek maliyetlerle sunuldu. Üretimin Türkiye’ye kaydırılması değer artışındaki en büyük etken.

 • Oppo’nun garantisi söz konusu olduğunda, hızlı ve güvenilirdirler.
 • Tüm müşteri hizmetleri grupları ve teknik servisler mevcut.
 • Sistemin sorunlarını dikkatle dinliyorlar ve kabul edilebilir çözümler üretiyorlar.
 • Ayrıca bunu çok hızlı bir şekilde yaparlar ve cep telefonunu kısa bir süre içinde gönderirler.

Oppo Garanti Koruması Nedir?

Oppo’nun garantisi aşağıdaki gibidir:

 • Mallar normal koşullarda kullanıldığında malzeme kusurları ve işçilikten muaftır.
 • Garanti, Tüketici Kılavuzu’na uygun olarak ve garanti süresi içinde kullanılan ürünleri kapsar.
 • Oppo ve Yetkili Servis Tesisleri, malzeme veya işçilik kusurlarından kaynaklanıyorsa kusurlu ürünleri veya bileşenleri onarmak veya değiştirmekle yükümlüdür.
 • Garanti genellikle iletişim kılavuzları, sistem alanları ve garanti kartları gibi öğeleri kapsamaz.

Oppo Telefonları, belirli kusurları veya hasarları varsa garanti kapsamında olmayabilir. Aşağıda örnekler verilmiştir.

 • Zaman ve kullanım, bileşenlerde ve ürünlerde aşınma ve yıpranmaya neden olabilir.
 • Yanlış kullanım, kötüye kullanım veya ihmal nedeniyle üründe ve bileşenlerinde oluşan hasarlar. Örnekler arasında düşürme, bükme, ezme, bastırma, baskı, sıvı yaralanması veya kullanım kılavuzunda belirtilen sıcaklık aralığının dışında kullanma yer alır.
 • Yazılım programlarının veya bileşenlerinin Oppo Onaylı Servis Merkezi dışında bir yerde onarılması, sökülmesi veya değiştirilmesi.
 • Korozyon, pas veya uygun olmayan voltaj.
 • Düzenli kullanımdan sonra, çevresel etkilere maruz kalan plastik yüzeyler ve diğer bileşenler sürtünme çiziklerine ve yaralanmalara maruz kalabilir.
 • Ürünü talimatları okumadan kullanmak.

Bazı garantiler yasal değildir. Koşullar şunları içerir:

 • IMEI / seri numarası veya garanti mührü okunaksız veya kırık.
 • Ürün için satın alma kanıtı mevcut değildir.

Oppo’nun Garantisi ürünün yanı sıra bileşenlerini de kapsar. Garanti, yazılımı ve diğer üçüncü taraf ürünlerini KAPSAMAZ. Garanti açıklamalarını, garanti bildirimlerini veya lisans sözleşmelerini her zaman en yetkili kişiye kontrol ettirmek önemlidir.

Oppo garantisi nasıl ele alınır

Tüm Oppo cihazlarınızı Yurtiçi Kargo ile Oppo teknik firmalarına gönderebilirsiniz. Oppo cihazları ile resmi distribütör veya üretici garantileri verilmektedir. “Özellikle internetten satın alınan cihazlarda” ibaresi sıklıkla kullanılmaktadır. “Oppo Türkiye Güvencesi” Ürün görünür durumdadır. Oppo Türkiye bu nedenle ürüne güvence vermiştir.

Oppo Türkiye, yani Üretici / Resmi Distribütör KVK, ürünlerin ilk iki yıl garanti süresince ücretsiz olarak tamir edileceğini garanti eder. Genpa ve Ouno lisanslı Şirketleri ülkenin her yerinde teknik servis hizmeti vermektedir. 2 yıldan sonra KVK, Genpa ve Ouno tarafından ücretli olarak tamir edilebilir.

Tüm cep telefonu arızaları için KVK Genpa Ouno Türkiye servis sağlayıcılarından hizmet alabilirsiniz. KVK, Genpa ve Ouno teknik firmalarına göndereceğiniz cihazları Yurtiçi Kargo ile garanti şartlarında belirtilen sorunları dinleyerek gönderebilirsiniz.

Oppo telefonumu garanti kapsamında geri alabilmem kaç gün sürer?

Hasarlı Oppo cep telefonlarının onarılması ve doğru yere ulaşmasının sağlanması önemlidir. Telefonun onarılması için geçen süre, servis sisteminin kullanılabilirliğine ve yedek parça tedarikine bağlı olarak değişecektir. Ortalama cep telefonu garantisi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir.

Bu süre sistemin durumuna bağlı olarak uzatılabilir. Arıza Oppo sistemindeyse müşterilere araç teklif edilebilir. Oppo sistemi en fazla 20 iş günü için garantiye iade edilebilir.

Oppo Garantisi: Premium Mankenler

Oppo markalı telefonlar çok sayıda mevcuttur. Birkaçı garanti olmadan satılmaktadır. Herhangi bir sistem arızasını sorunsuz bir şekilde giderebilmek için garantili bir telefon satın almak önemlidir. Çevrimiçi sipariş veriyorsanız, ürünün “Resmi Distribütör Garant isi” ibaresiyle işaretlendiğinden emin olun. Ayrıca “resmi üretici garantisi” hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bazı modeller çok düşük fiyatlarla mevcuttur. Bu modellerin garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin. Garanti ile gelmeyen cihazlar diğer modellere göre daha düşük fiyata satılmaktadır. Gibi sitelerde yüksek model telefonları garantili olarak bulabilirsiniz. Hepsiburada n11, Trendyol & GittiGidiyor.

Oppo Garanti Sistemine Alternatifler

Oppo cihazları tamir edilemediğinde bileşenler değiştirilir. Onarımla giderilemeyen arızalarda yarı değişim çok yardımcı olur. Ekran veya hoparlör gibi bazı önemli bileşenleri onarmak da zordur. Daha sonra garanti servisi aracılığıyla bir Oppo araç değişimi talep edebilirsiniz.

Cep telefonunun birkaç parçasının düzgün çalışmaması ve bunları geri yükleme sürecinin çok yavaş olması durumunda, bir sistem değişimi talep etmek gerekebilir. Bu, mağdur olmanızı önleyecektir. Sistem değişimleri, özellikle sorunlar kullanıcı hatalarından değil de üreticiden kaynaklandığında iyi bir seçenektir. Tüm garanti koşulları yerine getirilmiş olsa bile, satın alma sırasında kusurlu olan telefonlar için sistem değişimi yine de gerekli olabilir.

Oppo garanti aralığı nedir?

Oppo, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Oppo tarafından üretilen veya ithal edilen cihazlar için aşağıdaki garantiyi sunmaktadır.

 • Garanti süresi, bir brüt satış paketine dahil olan dahili piller, USB kabloları, şarj cihazları, kulaklıklar ve benzeri öğeler için 24 aydır.
 • Brüt satış paketi anlaşmasına dahil olmayan harici olarak satılan kulaklık, USB kablosu, şarj aleti, dahili batarya ve benzeri ürünler için; 24 aydır.

Bazı ülkelerde, müşteri mevzuatı, garanti kapsamına giren bileşen türleri ve süresi açısından sınırlamalara izin vermektedir. Bu yasal yönergelere uymayan bileşenler için, sınırlamalar brüt satış sözleşmesi dışında satılan ürünler için geçerli değildir.

Üretim hatası olan veya arızalı olan ve garanti koşullarına uygun olarak servis için iade edilen ekipman için onarım veya değiştirme hizmetleri için bir alıcıdan ücret talep edilmeyecektir. Müşteriden parça, işçilik veya başka bir nedenle herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Şirket tüm üretim hatalarını karşılayacaktır. Oppo, ücretsiz olarak değiştirilebilen bozuk ürünlerin, kusurlu veya hatalı parçaların, aletlerin ve bileşenlerin tüm fiyatlarını öder.

Müşteri tarafından onarılan veya ücretsiz olarak değiştirilen bir bileşen için garanti süresi, garanti süresinin sonuna kadar veya 3 Ay İki tarihten hangisi uzunsa o tarihe kadar geçerli olmaya devam edecektir.

Oppo garanti kapsamında ekran değişiminin maliyeti nedir?

Garanti kapsamı dışında kalan Oppo telefonlarda ekran değişim ücreti modele bağlı olarak değişmektedir. Buna uygun olarak bazı modeller için ekran değişim bedelleri aşağıda gösterildiği gibidir.

 • One Plus 5T ekran değişim ücreti 600₺
 • 450₺ değerinde oppo Ax7 ekran değişimi
 • 450₺ değerinde oppo A5 2020 ekran değişimi
 • 500₺ değerinde oppo Reno Z ekran değişimi
 • 450₺ değerinde Oppo A9 2020 ekran değişimi
 • oppo RX17 Neo ekran değişimi $1100 değerinde
 • 450₺ değerinde Oppo RX17 ekran değişimi

Oppo ekran onarımı, ekranın performansını satın alındığı güne geri döndürmeyi amaçlar. Darbe veya düşme nedeniyle hasar görmüş ekranlar için yüksek kaliteli işçilik şarttır. Ekran garanti kapsamındaysa, ekranın yetkili bir servis tarafından değiştirilmesi en iyisidir.

Belirli modellerde ekran güvenliği garantisi ücretsiz olarak sunulabilir. Garanti, fatura tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerlidir. Garanti süresi içinde ekran kırılırsa, garanti altı ay boyunca geçerli olacaktır. 6 ay Sistem ekranı sınırlı bir süre için ücretsiz olarak değiştirilir.

Oppo İsim Merkezi ile 0 850 433 67 76 numaralı telefondan iletişime geçebilir[email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Oppo ekranlarının garantisi nedir?

Oppo lisanslı işletmeler yalnızca ekran güvenlik garantileri kapsamındaki cep telefonu ekranlarını geri yükleyecektir. Garanti kapsamındaki bir ürünün geri yüklenmesi amacıyla faturanın gösterilmesi gerekir. Garanti kapsamındaki ürünlerde sistemin ekranı sadece bir kez ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Ekran güvenliği kapsamı için geçerli olan koşullar şunlardır.

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aylık sürenin dolmamış olması.
 • Ekran yalnızca bir kez hasar görmüş olabilir.
 • Ücretsiz onarım veya değişim almak için lisanslı bir şirkete başvurmanız gerekir.

Ekran güvenliği teminatının kapsamadığı bazı sorunlar şunlardır:

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aydan fazla süre geçmiş olması.
 • Demo sistem satın alınması
 • Sıvılarla temas veya ekranda çizikler.
 • Ekranın diğer bileşenleri hasar görmüş veya kırılmış olabilir.
 • Hasarlı bir ekran ürünün tekrar kullanılmasını veya açılmasını engeller. Alıcıdan restorasyon ücreti talep edilir ve alıcı bunu kabul etmezse restorasyon iptal edilir.
 • Kırılan sadece Oppo ekranı değildir.

Oppo şarj cihazı ve soketinin garantisi var mı?

Oppo Garantisi, yukarıda belirtildiği gibi, brüt satış paketine dahil olsun ya da olmasın, şarj cihazı veya priz gibi tüm cihazları kapsar. Bu ürünler için garanti süresi 24 Ay olarak belirtilmiştir. Garantinin geçerli kalmasını sağlamak için belirli koşulların karşılanması gerekir.

Oppo Kulaklıklar Garanti Kapsamında mı?

Oppp kulaklıklar da benzer bir garantiye sahiptir. Satın alma işlemine dahil olan veya sonradan satın alınan kulaklıklar için garanti alabilirsiniz. Bu garantinin süresi 2 yıldır.

Oppo Ekran Yanması garantisi nedir?

Oppo, üretim hatalarından kaynaklanan ekran yanmasının tüm maliyetini öder. Müşterinin kendini mağdur hissetmemesi için Oppo, ekranı hiçbir ücret talep etmeden değiştirir. Oppo, garanti koşulları gereğince müşteri hatasından kaynaklanan ekran yanmalarından sorumlu olmayacaktır. Ürün garanti kapsamında değildir. Onarım ve değiştirme masrafları müşteriden tahsil edilecektir.

Oppo Again kaportası garanti kapsamındadır.

Tüm Oppo ünitelerinde kullanıcı kaynaklı arızalar genellikle garanti kapsamında değildir. Bunun yerine, alıcı bir onarım ücreti ödemekle yükümlüdür. Müşterinin hatası olmayan fabrika kaynaklı herhangi bir sorun için yeniden kaplama garanti kapsamında olacaktır. Bu durumda alıcıdan ücret alınmaz.

Recommended Articles