GSM operatörü Türk Telekom, GSM faturanızla birlikte telefon veya tablete eşdeğer cihazlar sunmaya başladı. Faturanızı her ay düzenli olarak öderseniz, Türk Telekom şubelerinden cep telefonu alabilirsiniz. Aynı zamanda, düzenli ödemeleriniz sayesinde, Türk Telekom’daki akıllı telefonlar için faktörlerinizin yeterli olduğu mankeni satın almanız mümkündür.

Puanlarınız ne kadar yüksek olursa, cep telefonu o kadar şık olacaktır. Uygun koşulları sağlayan faturalı hat abonelerinin tarife ile birlikte yani fatura ile birlikte aydan aya taksit ödeyerek alabilecekleri cihaz kampanyaları ile ilgili tüm detaylar ve 2023 yılı Türk Telekom cihaz puanı;

Türk Telekom Sistem Derecelendirme Çalışması 2023

Türk Telekom faturalı hattınızı belirli bir süre kullanırsanız ve gelen ödemeleri zamanında ve genellikle öderseniz, faturanızda puan birikebilir. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ödeme sıklığınıza göre size bir statü gibi kredi durumu sunulabilir. Türk Telekom hattınızın cihaz puanını 2023 stratejileri ile inceleyebileceksiniz;

 • Türk Telekom isim tesisleri 444 1 444,
 • Bu işlemi Türk Telekom mağazalarından yapabilirsiniz.

SMS ile Türk Telekom Sistem Puanı Sorgulama

Türk Telekom’un olumsuz noktaları ise ödemelerin yapılmamasıdır. Bu, kredi eksikliğine, faktörlerde artışa, kesintilere ve faktörlerde düşüşe neden olabilir. Eğer bir arabayı karşılayamıyorsanız o zaman araba almanız çok zor olacaktır. Türk Telekom SMS ile yapacağınız sorgulamada kredi durumunuzu öğreneceksiniz. Bu not araç seçiminizde size yardımcı olacaktır. Cihaz notunuzu sorgulamak için Ayrıca Türk Telekom sms hakkında daha fazla bilgi almak için; TC Kimlik numaranız ile 1122 ‘ye kısa sms gönderin Ayrıca web sitemizden hakkımızda daha fazla bilgi alabilirsiniz. 12 aylık aboneliğinizi başlatın Tarihler arasında boşluk bırakın.

Türk Telekom Ekstra Sistem Alımları

Türk Telekom faturanızla birlikte cihaz almak isterseniz, faturalarınızı düzenli ödemek kaydıyla, yüksek stabiliteli fatura için bir paket seçebilir ve bu paketi 4 veya 6 ay boyunca kullanabilirsiniz. Cihaz, taahhüt durumuna bağlı olarak 12 ay ve 24 ay boyunca satın alınır. Türk Telekom faturanızla cihaz almak için bazı yönergeleri yerine getirmiş olabilirsiniz. Bu yönergeler şunları içerir:

 • Faturalı Hat Aboneleri
 • Faturalı hatlar en az 6 ay süreyle kullanılmalıdır.
 • Ortak fatura fonları oluşturun
 • T.R.’ye göre kimlik sayısı aşırı değil
 • KKB değerlendirmesi

Türk Telekom Tarife Ekstra Sistemi Kampanyaları

Türk Telekom puanınızın artması durumunda, bu puana göre belirli cihazlara veya ev eşyalarına eşdeğer ürünler satın almanız gerekir. Satın almanız gereken cihaz ve ürünler şunlardır: Dizüstü bilgisayar, hassas cep telefonu, hap, hassas saat, küçük elektrikli ev aletleri ve ses ve müzik ekipmanları veya programları, WiFi, cep telefonları için ekipmanlar, oyun ürünleri ve ikinci el ürünler. Bu ürünlerin farklı değer seviyeleri vardır. Bu ürünlerin her biri için ayrı seviye değerleri bulunmaktadır. Türk Telekom’un faturalı müşterilerine sunduğu cihaz kampanyaları ile sorunsuz bir şekilde ödeme yapıp ihtiyacınız olan cihazı almanız mümkün.

 • Faturanızla birlikte satın almak istediğiniz cihaz kampanyaları en az 12 ay taahhütlüdür.
 • Bizden taksitleri tek bir ödeme içermez.
 • Seçili Araçlar: 12 aylık taahhüdünüze karşılık 11 ay alın
 • 24 ay taahhüt vermeniz durumunda 23 ay taksitle ödeme imkanınız olacaktır.

Ayrıca Türk Telekom Eski Cihazını Teslim Et Yeni Cihazını Al kampanyası dahilinde taşıyacağınız eski cihazınızın kullandıkça öde değeri, alacağınız yeni cihazın taahhüt edilen değerinin en fazla %75’i kadar olmalıdır.

Türk Telekom Tarife Ek Taksit kampanyaları için çok detaylı yazılarımızı görmek isteyenler aşağıdaki konu başlıklarına tıklayabilirler;

Türk Telekom Sistem Değerlendirme İyileştirme

Türk Telekom cihaz alım puanınızı yükseltmek için en önemli etken, gelen ödemelerinizi zamanında ve genellikle ödemektir. Ancak faktör kazanmak için farklı yöntemler; Türk Telekom seviye istikrar durumu en az 6 ay faturalı telefon hattınız olduktan sonra başlar. Hemen aşırı bir duruma ulaşmazsınız. Aylık ödemelerinizi yaptıkça kısıtlamanın arttığını göreceksiniz.

Bir zaman aşımı gerekli olmamalıdır. Bunu yapmak için, faturanızın zamanında ödenmesini sağlamak için günlük bir ödeme ayarlayabilirsiniz. Türk Telekom Faktörlerini genişletmek için bir başka etkili teknik de birden fazla Türk Telekom hattına sahip olmaktır.

Türk Telekom Faktör ile Alınan Cihazlar Nelerdir?

Türk Telekom faktörlerinizi sorgularsanız, sonuç 4000 faktör ise, bu nedenle satın almanız gereken cep telefonu kısıtlaması 4000 TL olmalıdır. Eğer 4000 TL’nin altında bir cep telefonu arıyorsanız yine de bir stil seçebilirsiniz. Türk Telekom Faturalarınızla birlikte satın alabileceğiniz tüm cihaz modaları aşağıda listelenmiştir;

Samsung Galaxy A21s iPhone SE 64GB Relame 6i Oppo A5s
Samsung Galaxy A11 Realme C11 Samsung Galaxy A31 Normal Hücresel GM20
Normal Hücresel GM20 Profesyonel Xiamoi Redmi Notice 9 Professional Xiamoi Redmi Notice 9 128 GB Xiamoi Redmi Notice 9 64 GB
Xiamoi Redmi Notice 9 Professional 128 GB Normal Hücresel GM 10 Samsung Galaxy Notice 20 Son derece Samsung Galaxy Notice 20
Huawei P Good S Oppo A52 Huawei Y6p Normal Cellular 9 Professional
Normal Hücresel GM 9 Plus Oppo A72 Oppo A31 Huawei Y5p
Xiamoi Redmi Notice 9S 64 GB Xiamoi Redmi Notice 9S 128 GB Casper Through S128 GB Casper G4
Huawei P40 Lite Samsung Galaxy S20 Son derece Samsung Galaxy Z Flip Samsung Galaxy A20s
Huawei Y6s Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy Notice 10 Lite
iPhone 11 64 GB iPhone 11 Professional, 64 GB iPhone 11 Professional Max, 64 GB Xiamoi Redmi Notice 8 Professional
Xiamoi Redmi Notice 8 Xiamoi Redmi 8A Honor 8S Samsung Galaxy Notice 10
Samsung Galaxy A51 LG K50s Samsung Galaxy A2 Core Samsung Galaxy A30s
Huawei Y5 2019 Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10e Samsung Galaxy S10+
iPhone XR 32 GB Samsung Galaxy A71 iPhone XS 64 GB Huawei P30 Lite
Huawei P30 Lite 64 GB LG K20 LG K40s Huawei P Good Professional
iPhone 8 64 GB iPhone 8 Plus 64 GB Normal Hücresel GM8 Normal Hücresel GM 2019
Normal Hücresel GM 9 Go Samsung Galaxy A10s Samsung Galaxy AO1 Huawei Y6 2019
Huawei Y9 Prime iPhone 7 32GB iPhone 7 Plus 32 GB iPhone 6S 32GB
iPhone 6S Plus 32 GB

Türk Telekom Taksitli Cep Telefonu Alım Hesaplama

Türk Telekom’dan taksitle almak istediğiniz cep telefonu kuklası için taksit hesaplaması yapmak için bu yöntemleri izleyebileceksiniz;

 • Öncelikle Türk Telekom’un resmi web sayfasına giriş yapın.
 • İyi Cep Telefonları linkine tıklayarak açılan sayfada dilediğiniz cihazı bulabilirsiniz.
 • Taksit Planlama da bu sayfada mevcut.

Türk Telekom Sistem Faktörlerini İyileştirmenin Doğru Yolu?

 • Türk Telekom Sistem faktörlerinizi ortak fatura fonlaması yaparak genişletmeniz mümkündür.
 • Düzensiz para yatırmanız durumunda cihaz faktörleriniz silinebilir.
 • Hattın yaşı da faktörlerinizin belirlenmesinde bir etkendir.
 • Faturalı telefon hattını 6 ay ve daha uzun süre kullanan aboneler faktör biriktirmeye başlar.
 • 1 yıldan sonra ek faktörlere sahip olursunuz.

Türk Telekom Cihazlarını Yenilemek ve İade Etmek İçin Doğru Yol Nedir?

Daha önce satın aldığınız cihazınızı yeni bir cihazla değiştirmek isterseniz, Türk Telekom cihaz yenileme pazarlama kampanyası için ödenecek tutar için ilk alınan cihaz ve daha sonra alınacak cihazın her biri için hizmet bedelini ödeyebilirsiniz. Bu şekilde 2. cihazı alabileceksiniz.

Diğer sözleşmeniz hala yürürlükteyken başka bir gadget kampanyası için de bir sözleşme oluşturabilirsiniz. Yeni bir cihaz almanız durumunda, önceki cihaz pazarlama kampanyanızdan kalan tutar yeni cihaz pazarlama kampanyasına aktarılabilir. Satın aldığınız cihazı iade etmek isterseniz, bunu Türk Telekom bayilerini kullanarak yapabilirsiniz.

 • Cihazın iade edilebilmesi için çalışır durumda olması gerekmektedir.
 • İade süresi sona ermemiş olmalıdır.
 • Geri ödemelerinize cayma bedeli eklemeyi unutmayın.

Türk Telekom Sistem Faktörleri Ne Zaman Güncellenir?

Türk Telekom cihaz katsayıları genellikle her ay güncellenmektedir. İlk gün bunları inceleyebileceksiniz. Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: Ay. Genel olarak, buraya tıklayarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Faktörler, Türk Telekom faturanız geldikten sonra her ayın on beşinci günü güncellenir. Sistemde güncel faktörler de dikkate alınır. Faturanızı zamanında öderseniz aylık faktörlerinizde bir artış göreceksiniz.

Son ödeme tarihi ayın sonunu geçmişse zaten geçmiştir. Ayrıca hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 1 veya 2ise puanınızotomatik olarak düşecektir. Bunun için ortak fon oluşturmalısınız. Kendinizi başka bir ay için hazırlayarak süreci daha iyi anlayacaksınız. Her ay ödeme yaptıkça puanınız yükselecektir. Tek yapmanız gereken faturalarınızı düzenli ve zamanında ödemektir.

Recommended Articles