VoLTE, telefonunuzun bildirim alanında bulabileceğiniz LTE üzerinden zenginleştirilmiş sesin kısaltmasıdır. Basitçe 4. nesil mobil wi-fi teknolojisi olan 4G’nin geliştirilmiş bir versiyonu olarak tanımlanabilir. VoLTE, 4.5G yeteneklerini cep telefonu aramalarıyla birleştirir. VoLTE uzmanlığı iyileştirmeler sağlar;

HD+ net ses hizmeti, VoLTE teknolojisinin hayatımıza getirdiği en önemli gelişmelerden biridir. Müşteriler, WhatsApp ve Messenger ile yapılan sesli aramaların üstün ve net kalitesine ilgi duyuyor. VoLTE teknolojisi, normal cep telefonu görüşmeleri için istenen net ve yüksek kaliteli sesi elde etmeyi mümkün kılıyor.

VoLTE ile aynı anda görüntülü ve sesli arama yapabilirsiniz, bu da konferanslarda normal bir cep telefonu görüşmesinden daha fazla esneklik sağlar.

Bir cep telefonu görüşmesi sırasında hücre ağına bağlantı kesildiğinde, VoLTE başka bir gelişme sunar. VoLTE, telefonunuzu ses ve veri için aynı anda kullanmanıza olanak tanır.

Birini cep telefonundan aradığınızda ve bir isim verdiğinizde cep telefonunuzun çalması saniyeler veya daha uzun sürecektir. VoLTE know-how, aramanın bir saniyeden kısa bir süre içinde alıcıyla ilişkilendirilmesini sağlar. Ülkemizde 5G teknolojisi kullanılmaya başlanmadan önce bir GSM operatörü bir deney yapmış ve VoLTE ile yüksek kalitede bir sesli ismin bir saniyenin biraz altında kurulabildiğini tespit etmiştir. 0. 372 saniye.

VoLTE ile aramalarınıza daha birçok özellik ekleyebilirsiniz. Örnek Patronunuzu arayabilir ve ona geç kaldığınızı veya toplantıda olamayacağınızı bildirebilirsiniz.

Voice Enriched LTE’den yararlanmak istiyorsanız, 4.5G ile uyumlu bir SIM karta sahip olmanız gerekir. Cep telefonu sağlayıcınızla iletişime geçerek 4.5G’yi etkinleştirin. Eğer 4.5G’yi destekleyen bir akıllı telefonunuz varsa VoLTE hizmeti de alabilirsiniz. VoLTE özelliklerine bayilere veya operatörünüzün çağrı merkezine giderek erişebilirsiniz.

VoLTE nedir ve nasıl etkinleştiririm? Sms Kodu Nedir?

VoLTE, onu destekleyen bir akıllı telefona sahip olanlar tarafından kullanılabilir.

 • Turkcell müşterileri: HDSES yazıp 2200’a göndererek veya 532 müşteri hizmetlerini arayarak ya da Turkcell Hesabım uygulamasını indirip uygulama üzerinden VoLTE servisini aktive etme seçeneklerini kullanmanız gerekmektedir.
 • Türk Telekom müşterilerimiz: VOLTE 5555’e mesaj atarak VoLTE Know-how’dan yararlanabilirsiniz.
 • Vodafone aboneleri 5G canlı bağlantınız varsa herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Android Telefonlarda VoLTENasıl Kapat ılır ?

VoLTE’yi kapatmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir. Ad Ayarlar> Giden Ses Adı> VoLTE ne zaman kullanılabilir olacak. HD+ Adının işaretini kaldırarak LG telefonlarda VoLTE’yi kapatabilirsiniz.

iPhone VoLTE Kapatma

Aşağıdaki adımları izleyerek VoLTE’yi etkinleştirebilirsiniz. Ayarlar>Mobil>Seçimler>LTE’ye İzin Ver Yalnızca Bilgi menüsünü seçerseniz, 4.5G çalışmaz. Yalnızca Bilgi’yi seçerseniz internete 4.5G hızlarında bağlanabilirsiniz. 5G’ye ihtiyacınız YOKSA Kapalı’yı seçebilirsiniz.

VoLTE ödemesi nedir?

VoLTE’nin herhangi bir maliyeti yoktur. Yaptığınız aramalar için GSM sağlayıcınız tarafından belirlenen tarifeden veya varsa paket sözleşmenizdeki tarifeden ücretlendirilirsiniz. VoLTE ekstra ödeme yapmanızı gerektirmez.

iPhone VoLTE Ayarları

Sağlayıcınız VoLTE’yi destekliyorsa, iPhone’unuzda Ayarlar>Mobil>Mobil Bilgi Seçenekleri ‘ne giderek LTE’ye İzin Ver’e dokunabilirsiniz. Ayarlar>Hücre Bilgisi ve LTE‘ye de izin verebilirsiniz. Sağlayıcınız LTE üzerinden Ses hizmetini (VoLTE) destekliyorsa, aşağıdaki seçenekler görüntülenecektir;

 • LTE’nin kapatılması hizmeti devre dışı bırakacaktır.
 • Ses ve Bilgi, LTE üzerinden sesli aramalara ve mobil veriye izin verir.
 • Yalnızca Bilgi seçeneğini belirlerseniz LTE üzerinden mobil veriyi kullanabilirsiniz.

Android VoLTE Ayarları

Android sisteminizde VoLTE’yi etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin. Yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yolları şunlardır:>Bağlantılar>Hücresel Ağlar>VoLTE aramaları altındaki seçimi etkinleştirmeniz yeterlidir.

Xiaomi VoLTE Açık, Kapalı Ayarları

Xiaomi Türkiye, kendilerini Xiaomi olarak tanıtan bir şirketler grubudur. Ne yazık ki Xiaomi markası ile doğrudan ilişkili görünmüyorlar. Ülkemizde distribütör olarak ticaret yapıyorlar ve cihazların yazılımlarını değiştirmelerine izin verilmiyor. Xiaomi telefonların kullanıma hazır hale gelmesi için bazı işlemlerin müşteri tarafından manuel olarak yapılması gerekiyor. Xiaomi VoLTE ayarları için bu adımları takip ediniz.

 • Ayarlar>Telefon Hakkında>Tüm Seçenekler ‘e giriş yapın ve ardından Core Model 8’e hızlıca basın
 • Sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.
 • Menüdeki Diğer Araçlar düğmesine tıklayın.
 • Bir sonraki menü size MODEM kontrol araçlarının kurulumunun yanı sıra MBN yapılandırması ve araç aktivasyonu konusunda yol gösterecektir.
 • Arama kutusuna Turkey yazdıktan hemen sonra sistem açılacaktır. Ne sunduğunu görmek için ilk seçeneğe tıklayın ve ardından Etkinleştir’e tıklayın.
 • eu/vodafone/volte/turkey/mcfg_sw.mbn Vodafone’dan bahseden hiçbir mesajı dikkate almayın.
 • Vodafone, Turkcell Türk Telekom ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda operatör mükemmel bir şekilde çalışmaktadır.
 • Bir sonraki adım, arama kutusuna cep telefonu numaranızı girmektir.
 • Ardından *#*#86583#*#* ve *#*#869434#*#* tuşlayın. Bu iki uyarıyı dikkate almayın.
 • Numaraları çevirdikten sonra ayarlarınızı girin.
 • Ayarlar>SIMGamecard’larve Hücresel Ağlar>Operatörünüz seçeneklerine basın.
 • Ekranda belirecek olan seçenek VoLTE kullan seçeneğidir.
 • Son adım telefonunuzu yeniden başlatmaktır.

Turkcell VoLTE açık, kapalı Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Turkcell Hesabım indirilebilir ve VoLTE servislerini etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Turkcell aboneleri VoLTE’yi iki farklı strateji ile aktive edebilirler.

 • Metin Yazarak : Yazarak HDSES Kısa mesaj göndermek biriyle iletişim kurmanın harika bir yoludur. 2200
 • Müşteri hizmetleri numarası 532’yi arayın.

Aşağıdaki adımları takip ederek Turkcell VoLTE’yi devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar Artık mobil cihazınızı formatlayabilirsiniz.

Vodafone VoLTE Açık/Kapalı Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Vodafone abonelerinin 4.5G bağlantısına sahip olmak dışında herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. İnternet üzerinden telefonunuzun 4.5G veya VoLTE destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz. VoLTE göstermek için VoLTE sağlayıcıları ile iletişime geçebilirsiniz. Vodafone müşteri hizmetleri 542 Telefonunuzda VoLTE yoksa kullanamazsınız.

Türk Telekom Volte Açık, Kapalı Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır.

Türk Telekom müşterileri VOLTE yazıp 5555 ‘e göndererek VoLTE sağlayıcılarını etkinleştirebilirsiniz. VoLTE, Ayarlar>Bağlantılar>Hücresel Ağlar VoLTE aramalarını devre dışı bırak anahtarına tıklayarak gösterilebilir.

Bu makale de ilginizi çekebilir”SMS İptal Yöntemleri”.

Recommended Articles