Özel olmayan veya gizli bir numaradan sizi kimin aradığını bulmak artık daha kolay. Cep telefonunda herkese açık olmayan bir numara göründüğünde herkes tedirgin olur. Ancak, bu korku olmadan arayanın kim olduğunu kolayca keşfedebilirsiniz.

Gizli numaradan arayan kişiyi bulmaya yönelik şirketler ve amaçlar da büyüyen birçok uygulamalı bilim arasındadır. Bu yazımızda sizlere gizli numara sorgulama bağlamında bilgiler sunuyoruz.

Fatura Unsurundan Gizli Tutar Çalışması

Faturaunsurundangizlinumara öğrenme servisi ile sizi kimin rahatsız ettiğini öğrenmek artık çok kolay. Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom kullandığınız hattın fatura bölümüne kolayca giriş yapabilir ve sizi arayan gizli veya kişiye özel numaraların kim olduğunu fatura bölümünden öğrenebilirsiniz.

Kullandığınız hattın mobil servis giriş şifresini bilmiyorsanız veya unuttuysanız müşteri danışmanı tarafından veya ŞİFRE AL tekniğini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Vodafone Gizli Miktar Çalışması Hizmeti

Vodafone alıcısıysanız, Vodafone gizli numara sorgulama servisi ile sizi rahatsız eden kişiyi kolayca keşfedebilirsiniz. Sadece Vodafone bilinmeyen numaralar çalışma servisi sayesinde, rehberinizde kayıtlı olan ve sizi herkese açık olmayan bir numaradan arayan kişiyi tespit edebilirsiniz.

bilinmeyen numara tedarikçisi 11842’ye ulaşabilir veya 10 haneli cep telefonu numarasının mesaj kısmına KIM yazarak 7048 ‘e kısa içerikli mesaj gönderebilirsiniz (Örnek: 5555555555 KIM)

Bu hizmet, cep telefonu e-kitabınızda kimin olduğunu ve sizi gizli bir numaradan kimin aradığını bulmak için çok az kullanılır. Belirli bir numaradan veya belirli bir kişiden fazladan çağrı aldığınızda savcılığa başvurabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Öğrenme Servisi

Turkcell hat sahibiyseniz sizi arayan gizli numaraları Turkcell ile kolayca öğrenebilirsiniz gi̇zli̇ numara öğrenme hi̇zmeti̇ . Bu hizmet sadece Turkcell Bilgi’ye kayıtlı kişiler tarafından kullanılabilir, ancak bu yönteme tek kuruş harcamadan kaydolabilirsiniz.

REHBERAKTİF yazın ve 2200‘a kısa mesaj gönderin. Aradığınız numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için sms alanına on haneli cep telefonu numarasını girerek 2200 ‘a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için KIM yazıp mesaj alanı bölümüne cep telefonu numarasını girerek 2200 servis sağlayıcısına mesaj gönderebilirsiniz. Turkcell gizli numara bul ma servisini kullanmak için ücret ödemeniz gerekecektir. Ayrıca Turkcell UpCall programı ile tüm operatörlere ait kişisel numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Öğrenme Servisi

Türk Telekom‘un gizli numara bulma servisi sayesinde kişisel numaraları öğrenmek artık çok kolay. Bir Türk Telekom abonesi olarak *100# tuşlayarak menüye gidebilir ya da TT Mobil WAP veya 11855 ‘i kullanarak gizli numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Ayrıca cia cell programı ile gizli numaradan arayan kişiyi görebilirsiniz.

Kişisel Miktar Arayan Bulucu Firmalar

Kişisel numaraların kim ya da kimler tarafından istendiği her zaman merak konusu olmuştur. Yardımcı program alma yöneticilerinde birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamaların {donanım} ve altyapısı nedeniyle istenilen gereksinimleri karşılayamamaktadır. 118 80‘i tuşlayarak 60 saniye için 3,48 TL ödeyerek belirli bir numaranın sahibine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında farklı 11832 ve 11842 ücretli özel numara bulma firmaları da en çok rağbet görenlerden olacaktır.

*#38# Özel Gizli Miktar Bulucu Kodu

*38 # özel gizli miktar bulucu kodu ile, düzenlemeden önce sizi tanıyan cep telefonu numaralarını keşfedeceksiniz. Ancak, yepyeni mevzuat ile bu kodun kullanımı geçersiz hale geldi. Sizi gizli numaralardan kimin aradığını öğrenmek için herhangi bir amaca ihtiyaç duymadan savcılığa başvurabilecek ve net bilgi alabileceksiniz.

Gizli Numaralardan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir?

Gizli numaralardan gelen çağrılar bireyler için oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Gizli numaralardan gelen aramaları nasıl engelleyebilirsiniz ? Sorusunun cevabını bu metin ile sizlere bildireceğiz.

Türk Telekom ve Turkcell hat sahipleri;

  • Arama konusunda *253# ve arama tuşuna basarak gizli numaraları engelleyebileceksiniz.

Vodafone hat müşterileri;

  • Vodafone’da Self servis tedarikçi veya Sesli yanıt servisini kullanarak gizli numaralara gelen çağrılarınızı engelleyebileceksiniz.
  • SMS bölümüne gerekli 4 haneli numarayı girerek gizli numaralara gelen çağrıları engelleyebileceksiniz.

Recommended Articles