Türk Telekom SIM Kart, yüksek çekim gücüne sahip son teknoloji iletişim kanallarından kaliteli hizmet almak için gerekli oyun kartlarından biridir. Türk Telekom SIM Kart ile 4.5G internet hızı için ek ücret ödenmiyor.

Kullanımı kolaydır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İlişki numaralarınızı kaydetmek ve herhangi bir numarayı kaybetmeden taşımak için depolama işlevini kullanabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Ücretleri 2023

Türk Telekom SIM Oyun kartları 2023 yılına kadar 95₺karşılığında Türk Telekom İletişim Tesislerinde faturalı ve kullandıkça öde hatlar için kullanılabilir. Serbest piyasanın getirdiği agresif koşullarda bir SIM kart için 95₺’nin üzerinde ödeme yapılan yerler bile görebilirsiniz. Bu nedenle SIM kartınızı satın alırken Türk Telekom İletişim Tesislerini kullanmanızda fayda var. Tüm parkurlar için ödenmesi gereken yetkili ücretler aşağıdadır:

Ne için ödeme yapmaya değer? Ücret ne kadar? Nasıl ödeme yapacağım?
Özel İletişim Vergisi 65₺ / Yıl 5.12 Ay Boyunca Her Ay 41₺
Wi-fi Kullanım Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺
Wi-fi Lisans Fiyatı 27.86₺ / Yıl 2.12 Ay Boyunca Her Ay 32₺

Türk Telekom SIM Kart Aracınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

SIM kartınız bozuk ya da kayıp mı? Türk Telekom İletişim Tesisleri’nde SIM kartınızı hemen yenileyebilir ve iletişiminize kesintisiz devam edebilirsiniz. Mevcut SIM kartınız 3G uyumlu eski bir SIM kart ise 4.5G uyumlu SIM kartınızı size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’nden herhangi bir yenileme ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz. Hattınız 4.5G uyumlu ancak yenilemeniz gerekiyorsa Türk Telekom SIM oyun kartları için yenileme ücreti 30₺‘dir.

Türk Telekom SIM Kart Ayarları

Türk Telekom SIM kartınız size tüm topluluk ayarları optimize edilmiş olarak teslim edilir. Bir makine değişikliği sırasında, SIM kartınız (ses ve web iletişim ağlarını içeren) topluluk sorunlarına neden olabilir. Eski makinenizin ayarları yeni SIM kartınızdakilerle eşleşmiyor olabilir. Birkaç basit adım bu sorunu çözecektir.

 • Web sitesine giriş yapın“AyarlarBubölümü akıllı telefonunuzda bulabilirsiniz.
 • “Hücresel Ağlar“a gidin“Giriş seviyesi adları” bölümünü görüntülemek için “” seçeneğine tıklayın.
 • Sayfanın ilgili bölümünü 3noktayatıklayarak açınEkranın üst kısmında “
 • YeniAPSeçin “Türk Telekom“Başlık” alanınagirin.
 • Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.“KaydetWebsayfasının altındaki ” düğmesine tıklayarak çıkın.

Türk Telekom SIM Kart Bloke Kaldırma

Türk Telekom SIM oyun kartları, birden fazla yanlış PIN Kodu girişinin bir sonucu olarak bloke edilebilir. SIM kartınızı bloke etmeden önce yalnızca üç yanlış girişe izin veren PIN Kodu Güvenlik Sistemi, hem kişilerinizi hem de hattınızı korumak için tasarlanmıştır. Bloke edilmiş bir SIM kartın blokesini kaldırmak PIN kodunu girmek kadar kolaydır. PUK 1 Kodu.

PUK 1 Kodu, PIN Koduna benzer bir kısıtlamaya sahiptir. Tekrar tekrar yanlış PUK 1 girerseniz SIM’iniz bloke olabilir.“444 1 444” numaralı Türk Telekom çağrı merkezini arayarak PUK 1 kodunuzu alabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Tutar Öğrenme

Türk Telekom SIM kartınızın numarası, SIM kartınızı ilk aldığınızda Türk Telekom yetkilileri tarafından size verilen bilgi kartında yer almaktadır. Birkaç saniye içinde bilgi kartınıza bakarak SIM numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer bilgi kartınıza ulaşamıyorsanız makinenizin modeline göre aşağıdaki adımları izleyerek yine de SIM numaranızı öğrenebilirsiniz. Unutmamak için kişi listenizde saklayın.

Android İşletim Sistemi:

 • “Ayarlar “a gitmek için buraya tıklayınBilgisayarınıza ” indirebilirsiniz.
 • cepTelefonları‘na gidin “Gadget Kimliği” bölümünün kapısınıaçın.
 • Ekranınızı aşağıya doğru kaydırın ve SIM kart numaranızı göreceksiniz.“Cep Telefonu Numaram”” sekmesi.

IOS İşletim Sistemi:

 • Doğrudan“Ayarlar” sekmesine gitmek için o anda kullandığınız cihazı da kullanabilirsiniz.
 • Etkinleştirmek için düğmesine dokunun. “Cep Telefonu” düğmesine dokunun.
 • Miktarı Miktarım bölümüneyazabilirsinizBubölüm kullandığınız SIM içindir.

İhtiyacınız olduğunda tekrar erişebilmek için tutarınızı rehberinize kaydetmeyi unutmayın.

Türk Telekom SIM Kart Aktivasyonu

Türk Telekom Mağazalarından aldığınız yeni SIM kartınıza uygulayabileceğiniz herhangi bir kural bulunmamaktadır. Hattınız Türk Telekom sağlayıcıları tarafından en geç 24 saat içerisinde aktif hale getirilebilir ve tarifeniz rutin olarak hattınıza tanımlanabilir.

SIM kart, tarife mesajını aldıktan hemen sonra kullanılabilir. Eğer 24 saatten fazla beklerseniz“444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak SIM kartınız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Çalışmıyor Sorunları ve Çözümleri

SIM kartınızı makinenin kabul edeceği şekilde takmazsanız, büyük olasılıkla Türk Telekom SIM kart çalışmıyor sorunuyla karşılaşırsınız. Arızalı bir SIM kart da başka bir olasılıktır. İşte karşılaşabileceğiniz olası sorunlardan bazıları ve çözümleri:

 • SIM kartı makinenize SIM kart takma bölümünde belirtildiği şekilde taktığınızdan emin olun.
 • Farklı şekilde takılırsa makineniz SIM kart çipini okuyamayabilir.
 • Makineye takmadan önce SIM kartınızı test edin.
 • Hasarlı, kırık veya arızalı bir çipe sahip bir SIM kart çalışmayacaktır.
 • Bu durumda size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek SIM kartınızı değiştirtebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Modem Tarifeleri

4,5G’ye uygun fiber altyapı destekli Türk Telekom SIM kartlı modemler 35₺‘den başlayan tarifelerle Türk Telekom müşterilerine sunuluyor. Her yerden her yere taşıyabileceğiniz Türk Telekom SIM kartlı modemler ile 20GB’a kadar kullanım yapabilir, ucuz fiyat avantajından ilk siz faydalanabilirsiniz. 24 ay taahhüt karşılığında Türk Telekom, Tivibu GO Sinema paketi teklifi, Muud Premium üyeliği ve SIM kart ile kullanılan Hücresel Wi-Fi tarifelerinin ücretlerini hediye olarak sunuyor;

Tarife Başlığı 24 Ay Sözü Tarife Fiyatı 12 Aylık Söz Tarife Fiyatı
5 GB Bilgi 25,00₺ 35,00₺
10 GB’lık Bilgi 35,00₺ 45,00₺
20 GB Bilgi 59,00₺ 69,00₺

TürkTelekomSIMKart Alternatif Fiyatı Nedir?

Alternatif SIM kart ihtiyacı olan müşterilerimiz için Türk Telekom, cihazlarının 4.5G’yi desteklemesi koşuluyla ücretsiz olarak alternatif SIM kart sunmaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için Türk Telekom Mağazalarına kimliğiniz ile gidip cihazınızı ibraz etmeniz yeterlidir. Yeni SIM kartınızı aldıktan sonra mevcut hattınızdaki rehberinizi yeni SIM kartınıza aktarmayı unutmayın.

Türk Telekom Yedek SIM Kart Kilidi Açılmadı Olumsuz Cevap

Türk Telekom alternatif SIM kartınız, siz talep etmediğiniz sürece rutin olarak etkinleştirilmeyecektir. Hem mevcut SIM kartınız hem de alternatif SIM kartınız aynı anda etkinleştirilemez. Alternatif SIM kartı aynı anda kullanmak isterseniz 24 saat beklemeniz gerekir. Cihazınızda 24 saatlik sürenin sonunda yedek SIM kartı kullanmanızı isteyen bir bildirim mesajı görünecektir.

Recommended Articles